شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان قزوین
ساعت: 18:25 منتشر شده در مورخ: 1398/03/09 شناسه خبر: 1488337
رئیس مجمع نمایندگان استان قزوین:
دولت پاسخگوی افزایش روزانه قیمت ها باشد/ مدیریت و نظارت ضعیف عامل آشفتگی بازار است
نماینده آوج و بوئین زهرا در مجلس شورای اسلامی گفت: ما قبول داریم که شرایط خوبی نیست و مردم به ویژه اقشار کم درآمد تحت فشار هستند؛ عدم نظارت و عدم بررسی و مدیریت درست این وضعیت را به وجود آورده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ روح الله بابایی صالح در گفت‌وگو با  شاخص، درباره وضعیت نابسامان بازار و افزایش روزانه قیمت‌ها اظهار کرد: دولت متولی اصلی است که باید مدیریت جدی در جهت تعادل و ثبات نرخ اقلام به ویژه اقلام اساسی داشته باشد.

وی با بیان اینکه دولت باید ساماندهی جدی نسبت به وضعیت بازار داشته باشد، افزود: امروز متاسفانه در بحث نظارت ضعف‌هایی وجود دارد که عامل اصلی آشفتگی در بازار و ناهماهنگی قیمت‌ها شده است.

نماینده مردم آوج و بوئین زهرا در مجلس در ادامه گفت: در شرایط کنونی نیز تشدید نظارت‌ها باید اولویت دستگاه‌های مربوطه باشد تا دست سودجویانی که از هر فرصتی می‌خواهند برای منافع خود استفاده کنند، کوتاه شود.

شایعات به گرانی‌ها دامن می‌زند

بابایی صالح خاطرنشان کرد: از طرفی برای التهابات هم به دلیل تقاضای بیش از حد مردم برای یک کالا است که به خاطر توجه به شایعاتی است که توسط سودجویان و بخشی هم توسط دشمن اتفاق می‌افتد.

وی یادآور شد: مسئله شایعه گرانی بنزین نیز یکی از نمونه‌ها بود که به خاطر جوسازی و شایعه سازی که به ویژه در فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی اتفاق افتاد نیز چند روزی جامعه را با خود درگیر کرد درحالی که دولت و مجلس هیچ تصمیمی برای گرانی بنزین نداشتند.

این نماینده مجلس تصریح کرد: از مردم هم درخواست می‌کنیم که به شایعات توجهی نکنند و با صبر و حوصله نیازهایشان را بر اساس نیاز متعارفی که به هر کدام از اقلام دارند تامین کنند تا با تقاضای بیش از حد در بازار و آشفتگی در کمبود اقلام و گرانی‌ها مواجه نشویم.

سودجویان در صدد به چالش کشاندن جامعه هستند

نماینده مردم آوج و بوئین زهرا در مجلس ادامه داد: سودجویانی هستند که منتظر یک فرصت کوچک هستند تا جامعه را هر روز با گرانی و یا احتکار یک کالا به چالش بکشانند و این وظیفه دولت که به این وضعیت ساماندهی کند و برخورد قاطع داشته باشد.

بابایی صالح عنوان کرد: ما قبول داریم که شرایط خوبی نیست و مردم  به ویژه اقشار کم درآمد تحت فشار هستند؛ عدم نظارت و عدم بررسی و مدیریت درست این وضعیت را به وجود آورده است.

وی در پایان تصریح کرد: در جهت رسیدگی به این وضعیت قطعا ما در جلسات سه قوه به مسئولین اجرایی تذکر جدی می‌دهیم که نظارت‌ها را بیشتر کنند تا مردم بیشتر از این تحت فشار نباشند.

انتهای پیام/ 

http://dana.ir/1488337
ارسال نظر
نظرات