شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان اردبیل
ساعت: 12:07 منتشر شده در مورخ: 1398/03/01 شناسه خبر: 1488403
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان خلخال:
۱۲۰ تن محصول توت در خلخال برداشت می شود
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان خلخال گفت: پیش بینی می‌شود از ۴۰ هکتار توتستان‌های شهرستان خلخال ۱۲۰ تن محصول استحصال شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ سبلان‌ما،بهبود علیزاده، صبح امروز در بازدید از  باغات خورش رستم جنوبی در روستای نمهیل اظهار داشت: در مجموع 120 تن توت از باغات روستای برندق ، کرج ونمهیل برداشت خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه نمهیل از روستاهای گرمسیری و نیمه گرمسیری شهرستان خلخال در جوار رودخانه پر آب قزل اوزن است افزود: داشتن آب هوای خوب و آب فراوان برای آبیاری به موقع وبارندگی خوب امسال توانسته است محصول خوبی را عاید روستاییان کند.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان خلخال با بیان اینکه روستای نمهیل از روستاهای پویا و فعال شهرستان خلخال در زمینه تولید محصولات کشاورزی، جالیزی و سردرختی است گفت: میوه انجیر و زردآلو و گیلاس و آلبالو نیز در حال رسیدن است و تا هفته های آینده شاهد برداشت میوه های سردرختی در روستاهای شهرستان خلخال خواهیم بود.

علیزاده  یکی از اصلی ترین مشکلات باغداران شهرستان خلخال را نبود کارخانه های فراواری محصولات ، سورتینگ و بسته بندی عنوان کردو افزود: مدیریت جهاد کشاورزی آماده ارائه تسهیلات به علاقمندان و فعالان در زمینه بسته بندی و برند سازی و سورتینگ و فراوری محصولات کشاورزی است .

انتهای پیام/

http://dana.ir/1488403
ارسال نظر
نظرات