شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان کرمانشاه
ساعت: 19:27 منتشر شده در مورخ: 1398/03/01 شناسه خبر: 1488581
مدیر گروه سلامت دهان و دندان دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه:
تعرفه‌های دندانپزشکی سرسام‌آور است/ پوشش ضعیف خدمات بیمه دندانپزشکی
مدیر گروه سلامت دهان و دندان معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه گفت: با توجه به افزایش قیمت مواد مصرفی مربوط به ترمیم دندان، هزینه‌های دندان پزشکی بسیار بالا است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ محمدرضا فرخی در گفتگو با  مرصاد، اظهار کرد: خدمات دندان پزشکی در دو بخش خدمات سطح یک و دو در مراکز بهداشتی و درمانی و خدمات سطح سه در دانشکده دندان پزشکی با تعرفه دولتی ارائه می‌شود.

وی افزود: خدمات سطح یک شامل آموزش بهداشت و وارنیش فلوراید که در روستا توسط بهورز و در شهر توسط مراقبین سلامت انجام می‌شود و نیز خدمات سطح دو ترمیم، کشیدن دندان، فیشورسیلنت، جرم گیری و پالپوتومی را در بر می گیرد.

مدیر گروه سلامت دهان و دندان معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه با بیان اینکه کودکان ۶ تا ۱۴ سال و مادران باردار و شیرده جامعه هدف در ارائه خدمات مذکور هستند، عنوان کرد: خدمات مذکور در سطح روستا رایگان و در سطح شهر با تعرفه دولتی انجام می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: بیشتر مراجعات مردمی که بار مالی بالایی هم تحمیل می‌کند به دلیل انجام عصب کشی و ارتودنسی است که در قالب خدمات سطح سه در دانشکده دندان پزشکی و با تعرفه دولتی ارائه می‌شود.

فرخی عنوان کرد: با توجه به افزایش قیمت مواد مصرفی مربوط به دندان، هزینه‌های دندان پزشکی بسیار بالا است و اغلب یا فاقد پوشش بیمه‌ای بوده یا پوشش بیمه‌ای بسیار ضعیفی دارند.

وی گفت: به دلیل انجام اقدامات پایه‌ای و کاهش هزینه‌های احتمالی دندان پزشکی در آینده جامعه هدف ارائه آموزش‌ها را کودکان سه ساله و مادران باردار قرار داده‌ایم اما به واقع برای خانوارهایی که به مشکلات دندان مبتلا شده‌اند هزینه‌ها بسیار بالا است.

 

انتهای پیام/

 

http://dana.ir/1488581
ارسال نظر
نظرات