شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: بین الملل
ساعت: 21:40 منتشر شده در مورخ: 1398/03/01 شناسه خبر: 1488610
سخنگوی دولت آلمان از ترکیه خواست در تصمیم خود برای خرید سامانه دفاع موشکی اس-۴۰۰ از روسیه تجدید نظر کند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا به نقل از اسپوتنیک، «اشتفان زایبرت» سخنگوی دولت آلمان روز چهارشنبه از مقامات ترکیه خواست در تصمیم خود برای خرید سامانه‌ دفاع موشکی اس-400 از روسیه تجدید نظر کنند.

زایبرت که در نشست هفتگی خود در برلین با خبرنگاران سخن می‌گفت، تأکید کرد: «استقرار این سامانه [اس-400] در ترکیه می‌تواند به موجب وضع تحریم‌هایی از سوی آمریکا علیه این کشور شود و این اتفاق به منافع ترکیه و ناتو آسیب می‌رساند. به همین دلیل دولت آلمان از اینکه ترکیه در تصمیم خود [برای خرید اس-400] تجدید نظر کند، استقبال خواهد کرد.»
 
قرارداد خرید سامانه دفاع موشکی اس-400 در سال 2017 بین ترکیه و روسیه به امضا رسیده، اما آمریکایی‌ها بارها مخالفت خود را  با این قرارداد که قرار است در تابستان امسال اجرایی شود ابراز داشته و تهدید کرده‌اند که در صورت اجرای این قرارداد، از تحویل جنگنده‌های اف-35 به ترکیه خودداری خواهد کرد و حتی تحریم تکیه را نیز در دستور کار قرار خواهند داد.
 
آمریکا خرید سامانه دفاعی اس-400 از سوی ترکیه که خود جزو اعضای ناتو است را تهدیدی برای این پیمان نظامی تلقی می‌کند و از آنکارا خواسته است از خرید اس-400 چشم‌پوشی کرده و به جای آن سامانه آمریکایی پاتریوت را خریداری کند.
 
منبع: مهر 
http://dana.ir/1488610
ارسال نظر
نظرات