شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان هرمزگان
ساعت: 11:43 منتشر شده در مورخ: 1398/03/02 شناسه خبر: 1488680
گفتگو با سنگرساز بی‌سنگر در حماسه سوم خرداد؛
اولین کسی بودم که بعد از پیروزی خرمشهر جلوی مسجد جامع حضور یافتم/ اخلاص، رمز پیروزی رزمندگان بود
ارجمند، ایثارگر دوران دفاع مقدس گفت: اولین کسی که با ماشین لندکروزر موقع حماسه آزاد سازی خرمشهر جلوی مسجد جامع خرمشهر حضور یافت بنده بودم و بعد گروهی از رزمندگان و دیگر بسیجیان و مردم حضور یافتند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از هرمز؛ سوم خرداد، یکی از روز های بزرگ در تاریخ ایران اسلامی به شمار می رود، روزی که مزه جهاد در راه خدا، در کام ملت شریف ایران شیرین شد و تسخیرناپذیری ایمان ایرانی مسلمان به رخ جهانیان کشیده شد.

شیرین‌ترین و به یاد ماندنی ترین جنگاوری های رزمندگان اسلام فتح خرمشهر بود که در عملیات بیت المقدس بر صدام و استکبار خروشید و صدامیان را تارومار کرد و آنانی که آمده بودند تا بمانند و خرمشهر را محمره نام گاری کنند اما با یاری خداوند ذلیل و خوار شدند و در سوم خرداد سال 1361 خرمشهر قشنگ ما که تبدیل به خونین شهر شده بود آزاد شد و به آغوش خاک وطن بازگشت.

حسن ارجمند، اهل و ساکن رودان استان هرمزگان یکی از ایثارگران زمان حماسه آزاد سازی خرمشهر است که برای رضای خداوند پا بر روی نفس خود گذاشته و در دوران دفاع مقدس به جهه حق علیه باطل رفته است.

ارجمند در گفتگو اختصاصی با خبرنگار هرمز عنوان کرد: اولین کسی که با ماشین لندکروزر موقع حماسه آزاد سازی خرمشهر جلوی مسجد جامع خرمشهر حضور یافت بنده بودم و بعد گروهی از رزمندگان و دیگر بسیجیان و مردم آمدند و جشن پیروزی آزاد سازی خرمشهر برپا شد و تصاویر و خاطرات قشنگ و به یادماندگی شکل گرفت.

وی با بیان اینکه دو مرحله در زمان جنگ به جبهه اعزام شده است، گفت: در سال 1361 از طریق جهاد به جبهه اعزام شدم و از ابتدای عملیات بیت المقدس و آزاد سازی خرمشهر حضور داشتم و با ماشین لندکروزی که دستم بود سلاح و مهمات به رزمندگان خط مقدم می بردم و در خط مقدم هم وظیفه ام “سنگرساز بی سنگر” بود.

ایثارگر رودانی تصریح کرد: در مرحله دوم در عملیات والفجر ۸ حضور داشتم و آنجا وظیفه ام ایجاد سنگرهای شناور روی آب بود که از این طریق رزمندگان خط مقدم با دشمن بعثی بجنگند.

ارجمند شیرین ترین خاطره دوران دفاع مقدس را اخلاص رزمندگان اسلام عنوان و تصریح کرد: خط مقدم مکانی برای عشق بازی با خدا بود و آن اخلاص رزمندگانی که با دهان تشنه می جنگیدند و شهید می شدند همه آنخا تجلی عشق آنها به اسلام عزیز و وطن است.

وی با اشاره به اینکه ایثارگران دوران دفاع مقدس دارای تقوا و همواره در خط ولایت و رهبری بودند، خاطرنشان کرد: توصیه من به جوانان اینست که خط رهبری را هیچ وقت گم نکنند و بدانید که پیروزی ما در جنگ اول یاری خدا و بعد گوش دادن به ولایت وفقیه بود و آرزو می کنم این انقلاب اسلامی حفظ بشود و به دست صاحب اصلی آن حضرت صالحب الزمان(عج) برسد.

انتهای پیام/

 

http://dana.ir/1488680
ارسال نظر
نظرات