شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان کرمان
ساعت: 09:28 منتشر شده در مورخ: 1398/03/03 شناسه خبر: 1488898
رئیس پایگاه انتقال خون شهرستان سیرجان:
آمادگی پایگاه انتقال خون سیرجان در شب‌های قدر برای اهدا کنندگان/ در سیرجان مشکلی از نظر تامین خون نداریم
رئیس پایگاه انتقال خون شهرستان سیرجان گفت: پایگاه انتقال خون سیرجان در شب‌های قدر از ساعت ۲۱ الی۱ بامداد پذیرای اهدا کننده های خون می باشد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ موسوی رئیس پایگاه انتقال خون شهرستان سیرجان در گفت و گو با خبرنگار راه آرمان گفت: مرکز انتقال خون وظیفه تامین خون و فرآورده‌های خونی سالم و کافی برای بیماران نیازمند را دارد.

موسوی در ادامه افزود: خوشبختانه پایگاه انتقال خون سیرجان در زمینه تامین خون و فرآورده‌های خونی علاوه بر تامین نیاز این شهرستان تقریبا ۵۰ درصد اضافه خون و فرآورده‌های خونی را به مرکز استان و بیماران تالاسمی جنوب استان و بعضی مواقع به استان های همجوار ارسال می کند.

وی اظهارداشت: شهرستان سیرجان از نظر تامین خون مصرفی در مراکز تحت پوشش مرکز انتقال خون هیچگونه مشکلی ندارد و از ساعت ۸ الی ۱۳ پذیرای اهداکنندگان خون می باشد و از اول سال جدید تا به الان ۱ هزار و ۸۰۰ واحد اهدای خون داشته ایم که از این مقدار واحد خون ۴ هزار فرآورده خونی تولید شده است که فرآورده های خونی شامل پلاسما پلاکت و گلبول های قرمز می باشد و افرادی که خون اهدا می کنند به سه بیمار نیازمند کمک می کنند.

موسوی در خصوص شرایط اهدا کنندگان خون گفت: حداقل سن اهدا کننده خون ۱۸ سال و حداکثر ۶۰ سال (اهداکنندگان مستمر تا ۶۵) باشد حداقل وزن ۵۰ کیلوگرم و فواصل اهدا خون هر ۸ هفته یکبار مشروط به آنکه تعداد دفعات آن در طول یکسال برای آقایان از ۴ بار و برای خانم ها از ۳بار تجاوز ننماید.

وی در ادامه اظهارداشت: درصورت وجود علائم آلرژی‌ها مصرف دارو سابقه بیماری‌های قلبی و عروقی، ریوی کلیوی، کبدی و سابقه تزریق خون و فرآورده های آن حتماً پزشک انتقال خون را در جریان قرار دهند.

موسوی در پایان افزود: پایگاه انتقال خون سیرجان در شب‌های قدر از ساعت ۲۱ الی۱ بامداد پذیرای اهدا کننده های خون می باشد.

انتهای پیام

http://dana.ir/1488898
ارسال نظر
نظرات