شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان قم
ساعت: 14:52 منتشر شده در مورخ: 1398/03/03 شناسه خبر: 1489031
امام جمعه قم:
قوه قضائیه با اخلالگران نفوذی دشمن با قاطعیت برخورد کند
آیت الله سعیدی با اشاره به اینکه قوه قضائیه با اخلالگران نفوذی دشمن با قاطعیت برخورد کند، گفت:دولتمردان با تدبیر و برنامه ریزی و از طریق حمایت از متخصصان داخلی و به کارگیری جوانان انقلابی اقتصاد کشور را شکوفا کنند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از پایگاه خبری تحلیلی قم فردا،  آیت الله سیدمحمد سعیدی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه قم که در مصلای قدس برگزار شد با اشاره به فرارسیدن شب‌های قدر اظهار داشت: دعا اصیل ترین عبادت در شب قدر است و نقش کلیدی در نجات از سختی ها و مشکلات دارد.
وی ادامه داد: در این شب ها مردم ضمن عزاداری برای حضرت علی(ع) به درگاه خداوند هم توبه کنند چرا که توبه موانع استجابت دعا را برطرف می کند.
امام جمعه قم ضمن گرامیداشت سالروز آزاد سازی خرمشهر در عملیات بیت المقدس گفت: این فتح بزرگ در تاریخ جنگ ایران با متجاوزین رژیم بعث از اهمیت ویژه برخوردار است.
وی اضافه کرد: در جنگ تحمیلی دو ابر قدرت غرب و شرق در مقابل ایران اسلامی ایستادند و فتح خرمشهر نقطه عطف این جنگ بود.
آیت الله سعیدی با اشاره به اینکه مردم ایران آغازگر جنگ نبوده و نسیتند، بیان داشت: امروز مصمم‌تر، توانمندتر و دشمن شناس‌تر از سابق آماده هستیم که رسالت تاریخی خود را به انجام رسانده و شر هر متجاوزی که قصد ماجراجویی داشته باشند را از منطقه کم کنیم.

دولتمردان با تدبیروحمایت از متخصصان داخلی اقتصاد را شکوفا کنند
وی گفت: از دولتمردان و همه مسؤولان می‌خواهیم در جنگ اقتصادی تحمیلی با تدبیر و برنامه‌ریزی درست از طریق حمایت از متخصصان داخلی و به کارگیری جوانان مبتکر انقلابی، محاصره اقتصادی را شکسته و از این تهدید دشمن فرصتی ایجاد کرده و به دنیا نشان دهند که ملت برای برون رفت از این مشکلات راه‌های فراوانی پیش رو داشته و با قطع وابستگی به نفت می‌تواند دارای اقتصادی شکوفا باشد.

قوه قضائیه با اخلالگران نفوذی دشمن با قاطعیت برخورد کند
امام جمعه قم با اشاره به اقدامات قوه قضائیه، ابراز داشت: از قوه قضاییه می‌خواهیم با مفسدان و اخلال گران که سعی می‌کنند خط نفوذ دشمن را به جبهه خودی در عرصه‌های مختلف باز کنند بدون هیچ ملاحظه‌ای با قاطعیت و جدیت برخورد کنند.
وی تاکید کرد: تیم اقتصادی دولت باید منسجم عمل کند، مردم انتظار دارند که آرامش به بازار برگردد و البته نقش مردم در آرامش بازار مهم و تاثیرگذار است.
آیت الله سعیدی در بخشی از سخنان خود به راهپیمایی روز قدس اشاره کرد و گفت: امروز بدون تردید صهیونیست‌ها بدترین دشمنان مسلمانان هستند چرا که آنها در همه دنیا به جنایت و شرارت می‌پردازند و در اکثر فتنه‌ها و آشوب‌ها دست این افراد شرور و خبیث در کار است.

روز قدس مردم یکپارچه درمقابل صهیونسیم می ایستند
وی افزود: از زمانی که امام خمینی(ره) جمعه آخر ماه رمضان را روز قدس اعلام کردند این روز از آن زمان عرصه یکپارچگی و مبارزه علیه پدیده شوم صهیونیسم جهانی شده است و اسرائیل بداند که مسلمانان مصمم هستند تا براندازی این رژیم غاصب و کودک کش از پای ننشینند.
امام جمعه قم با اشاره به اینکه قم حرم اهل بیت(ع) و عش آل محمد(ص)، مرکز حوزه‌های علمیه و محل حضور مراجع تقلید و علمای اسلام و خاستگاه انقلاب اسلامی است، عنوان داشت: دشمنان اسلام و انقلاب برای از بین بردن این جایگاه بسیار بلند و رفیع قم و از بین بردن غیرت اسلامی در این شهر برنامه ریزی گسترده داشته و در حال اجرای نقشه‌های شوم خود هستند و جامعه هدف آنها جوانان و خانواده هستند.
وی تصریح کرد: مقابله با این توطئه‌ها عزم همه مردم قم، خانواده‌ها و جوانان را می‌طلبد؛ از جوانان انتظار است که ضمن حفظ خود و خانواده‌ها در برابر این آسیب‌ها، مقابله جدی با این مفاسد را از طریق تذکر، شناسایی و معرفی به مراجع قانونی دنبال کنند.
امام جمعه قم تاکید کرد: مراجع قانونی باید با قدرت جلوی مروجین فساد را گرفته و اگر منکر سازمان یافته‌ای پیدا کردند لانه‌های آنها را شناسایی کرده و چنان درسی به آنها بدهند که بدانند که قم حرم اهل بیت است و مردم قم تحمل این مفسدین فرهنگی را ندارند.انتهای پیام

http://dana.ir/1489031
ارسال نظر
نظرات