شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان کرمان
ساعت: 16:18 منتشر شده در مورخ: 1398/03/03 شناسه خبر: 1489079
در خطبه های این هفته نماز جمعه استان کرمان عنوان شد؛
حضور در راهپیمایی روز قدس بسیار مهم است/ برخی غربگرایان ترسو که دل به آمریکا بسته اند شعار رفراندوم می دهند
آیین نماز عبادی- سیاسی جمعه این هفته نیز با حضور گسترده مردم مومن و انقلابی دیار کریمان در نقاط مختلف استان کرمان برگزار شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از  راه آرمان؛ آیین نماز عبادی- سیاسی جمعه این هفته نیز با حضور گسترده مردم مومن و انقلابی دیار کریمان در نقاط مختلف استان کرمان برگزار شد که مشروح خطبه ها را در زیر می خوانید:

امام جمعه کرمان: منافقین به دنبال منفعت و رانت هستند/ حضور در راهپیمایی روز قدس بسیار مهم است

حجت‌السلام والمسلمین حسن علیدادی‌سلیمانی نماینده ولی فقیه در استان کرمان در خطبه های نماز جمعه در جمع مردم و مسئولین شهر کرمان با بیان اینکه بسیاری تلاش می کنند تا بدانند که راه درست چیست، گفت: این افراد خطایی در زندگی فردی و اجتماعی خود انجام نداده اند و چنانچه نادانسته خطایی از آنها سر زده باشد برای جبران خطای خود تلاش می کنند.

امام جمعه شهر کرمان ادامه داد: خط فکری دیگر را کسانی رقم زدند که به دنبال گناه هستند و با دانستن اینکه کاری که انجام می‌دهند گناه است باز هم آن را انجام می‌دهند؛ این افراد خود را به گروه اول نزدیک می کنند.

وی با اشاره به اینکه حضرت امیرالمومنین علیه السلام همواره مردم را از اهل نفاق بر حذر می دارند، تصریح کرد: صفات این افراد در کلام این امام این گونه است که آنان چهره های مختلفی دارند و همواره نفع خود را در نظر می گیرند.

نماینده ولی فقیه در استان کرمان بیان کرد: منافقین برای شکستن جبهه توحید از هر پناهگاه و کمینگاهی استفاده می کنند؛ آنان در ظاهر حرف های خوبی می زنند اما قلب و درون آنها سیاه و بد است؛ منافقین افراد سهم خواهی هستند که به دنبال منفعت و رانت هستند.

حجت‌السلام والمسلمین علیدادی‌سلیمانی با اشاره به راهپیمایی روز قدس ابراز کرد: وضعیت کشور امروز فرق می کند و لذا حضور پر شور مردم در این راهپیمایی بسیار مهم است.

این مقام مسئول تأکید کرد: فتح خرمشهر برای ایران عزت و سربلندی را در پیش داشت و بعد از آن پیروزی‌های متعدد برای جمهوری اسلامی رقم خورد.

وی ضمن اشاره به ایام شهادت امام علی علیه السلام عنوان کرد:ایشان پس از پیامبر اکرم(ص) فاضل ترین شخص بودند و اگر دریاها مرکب شوند نمی توانند فضیلت حضرت امیر المومنین علیه السلام را بنویسند.

نماینده ولی فقیه در استان کرمان اظهار کرد: شخصیت حقوقی امام علی علیه السلام سیره راه ایشان را به ما نشان داده است؛ بر همین اساس ما می توانیم با دشمنان رفتار کنیم و طبق قانون خداوند عمل کنیم.

حجت‌السلام والمسلمین علیدادی‌سلیمانی گفت: چند روز گذشته مقام معظم رهبری در خصوص بیانیه گام دوم انقلاب مواردی را بیان کردند؛ لذا ما باید با دنیا حرف بزنیم اما باید حرف خود را محکم بیان کنیم.

وی در پایان خاطر نشان کرد: اگر در زمینه برجام به سخنان رهبر معظم انقلاب عمل کرده بودیم امروز چنین مشکلاتی نداشتیم.

امام جمعه ریگان: اراده فولادین جوانان در جنگ اقتصادی معجزه ها خواهد کرد/برخی غربگرایان ترسو که دل به آمریکا بسته اند شعار رفراندوم می دهند

حجت الاسلام علی رنجبر ماهانی در خطبه های امروز نماز جمعه اظهار داشت:شب قدر شب دعا و استجابت دعاست.پیامبر اکرم(ص) در شب های قدر بیدار بودند و به صورت های افراد خواب آلود آب می پاشیدند که از فیض لیالی قدر محروم نمانند،باید قدر این شبها را بدانیم.

وی در ادامه با اشاره به اینکه کسی باور نمی کرد که خرمشهر آزاد شود،تصریح داشت:آن پیر جماران فرمود ؛خرمشهر را خدا آزاد کرد .وقتی خرمشهر آزاد شد صدام تا چند وقت از قرص و آرامبخش مصرف میکرد،طرح اصلی آزاد سازی خرمشهر را یک جوان ۲۷ ساله به نام شهید حسن باقری داد.این جوان کم سن و سال آنقدر اطلاعات از دشمن داشت کسی فکر نمیکرد او یکی از فرماندهان بزرگ جنگ باشد.

ایشان بیان داشت:در آزاد سازی خرمشهر جوان ها را باور داشتیم و به آنها اعتماد کردیم و به آنها مسولیت دادیم و پیروز هم شدیم در آزاد سازی خرمشهر اقتصادی باید به جوان های انقلابی اعتماد کرد و آنها را باور داشت،اراده فولادین جوانان در جنگ اقتصادی معجزه ها خواهد کرد.

خطیب جمعه ریگان با بیان اینکه ۲۵۰ شهید زیر ده سال در دزفول تقدیم انقلاب شد،افزود:مردم دزفول ۸ سال با دستان خالی در برابر جنایات رژیم بعث عراق ایستادگی و مقاومت کردند اما خانه های خودشان را رها نکردند.

وی ادامه داد:در جنگ اقتصادی تنها گزینه ای که می تواند دشمن را به زانو در آورد ایستادگی و مقاومت ملت ایران است ،خرمشهر و دزفول یک تجربه  تلخ را برای ملت ایران به یادگار گذاشت و آن اینکه اگر قدرت دفاعی و توان موشکی در خرمشهر و دزفول داشتیم کسی نمی توانست یک وجب از خاک کشورمان را تصاحب کند.

رنجبر ماهانی عنوان داشت:برخی غربگرایان ترسو که دل به آمریکا بسته اند امروز شعار رفراندوم می دهند.مراد از رفراندوم آنها چیست؟امروز مشکل اصلی کشور معیشت مردم است رفراندوم مشکلات اقتصادی را حل نخواهد کرد.شش سال رئیس دولت بودن و تمام امکانات را و ظرفیت کشور را در اختیار داشتند حالا بگید من اختیارات ندارم حرف صحیحی نیست و مردم این را نخواهند پذیرفت.

امام جمعه ریگان اشاره داشت به فرارسیدن روز قدس و اظهار داشت:روز قدس فقط روز فلسطین نیست بلکه روز اسلام است روزی که باید جمهوری اسلامی در سراسر کشورها بیرق آن بر افراشته شود.روزی است که باید به ابرقدرت ها فهماند که دیگر آنها نمی توانند در ممالک اسلامی پیشروی کنند.همه مومنین باید روز قدس را یک تکلیف بدانیم و در راهپیمایی حاضر شویم.

وی با اشاره به سالروز افتتاح اولین دوره مجلس شورای اسلامی در سال ۵۹ افزود:اولین مجلس پس از پیروزی انقلاب اسلامی در ۷ خرداد ۵۹ با نام مجلس شورای ملی آغاز به کار کرد،مجلس با استفاده از ظرفیت ها و ابزارهای قانونی خود می تواند نقش مهم و تعیین کننده ای را در مبارزه با فساد داشته باشد.وقتی مروری بر عملکرد مجلس دهم در سه سال اخیر داشته باشیم مجلسی که در راس امور است می بینیم این مجلس نتوانسته است به جایگاه اصلی خودش برسد انتظار این است که مجلس با تصویب قوانین بازدارنده مانع افزایش قیمت های افسار گسیخته و مسیر سود جویی سودجویان را ببندد.

امام جمعه رفسنجان: مجلس قوی و کارآمدی می خواهیم

حجت الاسلام رمضانی پور در خطبه های نماز جمعه این هفته شهر رفسنجان با توصیه نمازگزاران به رعایت تقوی الهی، حدود و مقررات و اصلاح ذات البین با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای دفاع مقدس اظهار داشت: سوم خرداد یادآور حماسه جاوادانه آزادی خرمشهر قهرمان و بیرون کردن متجاوزین بعثی از این شهر حماسه آفرین است، حماسه خرمشهر نماد ایستادگی یک ملت دربرابر سلطه گری آن هم با گفتمان مقاومت است.

وی افزود: گفتمان انقلاب همیشه جواب داده است، مقاومت به قیمت زنده ماندن یک ملت است، امروز دشمنان در برابر مقاومت قرار گرفتند و هیچ سلاحی در برابر ان که بتواند نابودش کند ندارند تجهیزات نظامی آنان در برابر مقاومت ناچیز است ، مقاومت سلاح برنده دارد و می تواند همچون یمن مظلوم و فقیر کاراریی داشته باشد.

رمضانی پور با عرض تسلیت ایام ضربت خوردن امام علی(ع) و شهادت آن حضرت بیان داشت: لازم است این ایام عزاداری در شان ان حضرت همراه با شب زنده داری شبهای قدر صورت گیرد ، اهل بیت نسبت به انجام شب زنده داری به ویژه فاطمه زهرا اهتمام داشتند.

وی تصریح کرد: لیله القدر را باید درک کرد تا از هزار ماه عبادت برای ما بهتر باشد ، این شبها سرنوشت یک ساله در زندگی را تعیین می کند و به تعبیر امام صادق(ع) آغاز سال حساب اعمال شب قدر است شایسته است مراسم این شبها به خوبی برگزار شود با اعمالی همچون خواندن قران با تدبر، استماع سخن و نشستن پای منبر و پند گرفتن ، قرآن بالای سر گرفتن.

خطیب جمعه رفسنجان خاطر نشان کرد: راهبرد جدید هسته ای که در کشور ایجاد شده است روحیه می دهد به جوانان تحصیل کرده نشان می دهیم که ما می توانیم به شرط آنکه این کارها صادقانه باشد مسئولین واقعیت را بیان کنند صادق باشند تا به سرمایه عظیمی که در ۱۲ سال قبل رسیدیم مجدد برسیم.

وی با تاکید بر ضرروت توجه مسئولین به فرمایشات رهبری بیان داشت: اگر مسئولان به این بیانات عمل نکنند فایده ای ندارد و ما را در هسته ای به اقتدار لازم نمی رساند از دشمن هم نترسید و البته نباید دسته کم گرفت، اسلام دست برتر را دارد.

رمضانی پور با گرامیداشت روز جهانی قدس و برپایی راهپیمایی این روز در اخرین جمعه ماه مبارک رمضان نمازگزاران را به حضور پرشور در این مراسم دعوت کرد.

خطیب جمعه رفسنجان در ادامه اظهار داشت: آخرین سال مجلس دهم شورای اسلامی است و لازم است نمایندگان کارهایی که برای رفع تنگناهای معیشتی برداشته به حضور ملت توضیح دهد و اینکه چرا کوتاهی کردند و به ملت اینقدر فشار وارد شد را بیان کنند.

وی افزود: اگر دولت تدبیری در بحث معیشت مردم نداشت مجلس چرا نداشت و چرا فراروی دولت نگذاشت و مهار دولت را نکشید و از او حساب و کتاب نخواست وزرا چطور برگشتند چه شد و چه مصلحتی اقتضا کرد که دست از استیضاح یک وزیر برداشتید توضیح دهند به جای اینکه برای انتخابات هیات رئیسه مجلس از چند هفته قبل برنامه بریزید بیایید به کارهای اساسی بپردازید.

رمضانی پور خاطر نشان کرد: چندین ماه وقت برای استانی کردن انتخابات گذاشتید چند مصوبه غیر قانونی پشت سر گذاشتید وقت ملت را صرف کار بیهوده کردید که ارزشی نبود و باعث میشد دست مردم از نماینده کوتاه شود لابی های قدرت و ثروت بتوانند ورود به مجلس کنند.

وی تصریح کرد: یک مجلس قوی و کارآمد که به درد ملت برسد این مهم است فقر ، گرسنگی، نپوشیدن و … را نماینده درک کند و به وزرایی رای اعتماد دهند که انها هم درد جامعه داشته باشند نه یک وزیر ثروتمند پولدار و مرفع این به درد جامعه میخورد.

رمضانی پور گفت: دغدغه اصلی مجلس مردم و معیشت انان باید باشد مجلس اینجا مقصر است مردم هوشمند باشید .

وی با بیان اینکه دغدغه اصلی رهبر انقلاب معیشت شما مردم است و بارها بارها بیان کردند تصریح کرد: اشراف گری بلایی بر انقلاب و کشورمان است که متاسفانه در برخی جاها بر بدنه دولت و مسئولان وارد شده است تاکید رهبری درباره خطر اشراف گری باید توجه شود.

خطیب جمعه رفسنجان خاطر نشان کرد: اینکه برجام زیر نظر رهبری به تصویب رسیده دروغی بود که به خورد ملت دادند و دروغ دیگر این بود که معیشت در دست رهبری است رهبری به صراحت مطرح نمودند که بنای رهبری مداخله در مسائل اجرایی کشور نیست مگر اینکه جایی ضربه به انقلاب وارد شود مملکت مسئول دارد رئیس جمهور نماینده دستگاه قضا به وطیفه شان عمل کنند نباید توپ به میدان رهبری بیاندازد.

انتهای پیام

http://dana.ir/1489079
ارسال نظر
نظرات