شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: اقتصادی
ساعت: 12:38 منتشر شده در مورخ: 1398/03/05 شناسه خبر: 1489471
عضو کمیسیون انرژی مجلس در گفتگو با دانا خبر داد:
جزئیات ماجرای درگیری مسئولان وزارت نفت با نیروهای بازرسی و امنیتی/ کارتخوان‌های کشف شده از دفتر زنگنه فعال و گردش مالی آنها 190 میلیارد تومان بوده است
خادمی گفت: طبق شنیده ها نیروهای نظارتی و بازرسی هم به دفتر زنگنه مراجعه کرده اند و بین مسئولان وزارت خانه و نیروهای نظارتی در خصوص علت وجود این کارت‌خوان ها بحث هایی صورت گرفته اما در نهایت مسئولان وزارت خانه با هراس از لو رفتن این موضوع مانع ادامه بازرسی ها توسط نیروهای نظارتی شده و پاسخ درستی نداده اند.

هدایت الله خادمی، عضو کمیسیون انرژی مجلس در گفتگو با خبرنگار شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ در خصوص انتشار اخباری مبنی بر کشف کارتخوان از دفتر زنگنه وزیر نفت اظهار داشت: پیدا شدن کارتخوان و مبالغی دلار و طلا از دفتر وزیر نفت کاملاً صحت داشته و این کارتخوان ها فعال بوده و از آنها استفاده می‌شده است.

وی با بیان اینکه این کارتخوان ها و مبالغ دلار و طلا توسط نهادهای امنیتی کشف و ضبط شده خاطرنشان کرد: هنوز مشخص نیست دقیقا از این کارتخوان ها چه استفاده ای می شده است اما گردش مالی این کارتخوان ها رقمی حدود 190 میلیارد تومان بوده است.

وی تصریح کرد: طبق شنیده ها نیروهای نظارتی و بازرسی هم به دفتر زنگنه مراجعه کرده اند و بین مسئولان وزارت خانه و نیروهای نظارتی در خصوص علت وجود این کارت‌خوان ها بحث هایی صورت گرفته اما در نهایت مسئولان وزارت خانه با هراس از لو رفتن این موضوع مانع ادامه بازرسی ها توسط نیروهای نظارتی شده و پاسخ درستی نداده اند.

خادمی در ادامه افزود: بعد از انتشار این خبر و ممانعت وزارت نفت از پاسخگویی درباره آن مجلس به این مسئله ورود پیدا کرده و حتما علت وجود کارتخوان و منشأ گردش مالی آنها را مورد بررسی قرار می‌دهد.

نماینده ایذه درباره استیضاح وزیر نفت در مجلس گفت: تعدادی از نمایندگان پیگیر استیضاح آقای زنگنه بوده و در همین راستا برخی از فراکسیون ها در حال رسیدن به یک اجماع کلی در این زمینه هستند.

عضو کمیسیون انرژی مجلس در خصوص احتمال رای آوردن استیضاح زنگنه در مجلس هم عنوان کرد: طبیعی است که این اقدام آقای زنگنه مغایرت زیادی با مسئولیت و وظایف او دارد اما نمایندگانی که به صورت لیستی به مجلس آمده‌اند از آنجایی که خود را کاملا وابسته به دولت دانسته و با حمایت دولت به مجلس راه پیدا کرده اند انتظاری نمی رود که با این اقدام آقای زنگنه مخالفتی داشته یا با استیضاح او موافق باشند.

 

انتهای پیام/

 

http://dana.ir/1489471
ارسال نظر
نظرات