شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان آذربایجان شرقی
ساعت: 15:11 منتشر شده در مورخ: 1398/03/07 شناسه خبر: 1490214
آخرین وضعیت کودک آزاردیده مرندی؛
فاطمه‌ی 2 و نیم ساله از کما خارج شد/ تهدید پدر کودک به اسیدپاشی/نگرانی خانواده از هزینه‌های بیمارستانی
دایی کودک مرندی گفت: از طریق مراجع قضایی پیگیر دستگیری پدر کودک هستیم اما نیروی انتظامی در این موضوع سست عمل کرده چراکه پدر کودک هم اکنون در یامچی مرند مخفی شده و هر روز خانواده ما را تهدید به اسیدپاشی می‌کند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از آناج، مرد معتاد که پس از جدایی همسرش، حضانت دختر سه ساله‌اش را برعهده داشت، آنقدر او را کتک زد که روانه بیمارستان شد.

گزارش این کودک آزاری که در یکی از روستاهای بخش یامچی شهرستان مرند رخ داده است، شنبه چهارم خرداد توسط مسئولان یکی از بیمارستان‌های منطقه به بهزیستی آذربایجان شرقی اعلام شد.

با اعزام مددکاران مشخص شد دختر بچه 2/5ساله به نام فاطمه پس از طلاق والدین، با پدر  زندگی می‌کرده اما بر اثر شکنجه‌های پدرش به کما رفته است. این دختر بچه در بیمارستان امام رضا(ع)  تبریز تحت درمان قرار گرفت. با شروع تحقیقات پلیسی نیز مشخص شد پدر معتاد فرار کرده و تلاش برای دستگیری او ادامه دارد.

اکبر، دایی این کودک در گفت‌‌و‌گو با خبرنگار آناج اظهار داشت: پدر کودک چند مدتی بود که بنای ناسازگاری گذاشته بود، به خانواده خود اهمیتی نمی داد به طوری که از پذیرش مخارج خانواده نیز سرباز می زد، چندین بار مادر این کودک را زیر بار کتک قرار داده بود که بعد از ماه ها بالاخره توانستیم طلاق را از دادگاه بگیریم.

وی افزود: طبق قانون، حضانت این کودک تا 7سالگی در اختیار مادرش بود، ولی پدرش بارها تماس گرفته و تهدید می کرد که باید بچه را به من بسپارید، خانواده ما نیز به علت ترس از وضعیت روانی پدر کودک در نهایت تصمیم گرفت از طریق مراجع قضایی حضانت بچه را به پدرش واگذار کند، تا اینکه اواخر اسفندماه این کار انجام شد و کودک 2/5ساله تحت تکفل پدرش قرار گرفت.

دایی این کودک آسیب دیده ادامه داد: در مدت این 2ماه مادر فاطمه هیچ تماسی با فرزندش نداشت زیرا پدرش مانع از دیدار مادر و کودک می شد، تا اینکه پنج شنبه گذشته همسایه ها تماس گرفتند و از ضرب و جرح شدید این کودک توسط پدرش خبر دادند، سریعا خودمان را به محل رسانده و با پیکر غرق به خون فاطمه 2ونیم ساله روبه رو شدیم، شدت جراحات به قدری عمیق بود که باعث شد فاطمه به کما برود، بیمارستان شهرستان مرند از طریق اورژانس این کودک را به تبریز اعزام کرد و بعد از چند روز خوشبختانه فاطمه هوشیاری خود را به دست آورده ولی پزشکان به خاطر میزان ضربات وارده از ترخیص او جلوگیری کردند تا بهبودی کامل حاصل یابد.

وی افزود: از طریق مراجع قضایی پیگیر دستگیری پدر کودک هستیم ولی نیروی انتظامی در این موضوع سست عمل می کند زیرا پدر کودک هم اکنون در خود یامچی مرند مخفی شده و هر روز به خانواده ما زنگ زده و حتی تهدید به اسیدپاشی نیز می کند، مشکل دیگری که این خانواده را نگران کرده هزینه سنگین بیمارستان است که واقعا از عهده ما خارج است و امیدواریم مسئولین یاری کنند.

محسن ارشدزاده، مدیرکل بهزیستی استان آذربایجان‌ شرقی گفت: این اتفاق در خانواده‌ای رخ داده که هم موضوع اعتیاد و هم طلاق در آن مطرح بوده است. این دختر خردسال در زمان انتقال به بیمارستان در کما بوده و از بیمارستان مرند به بیمارستان امام رضا(ع) تبریز منتقل شد.

وی افزود: موضوع این پرونده از طریق رئیس بهزیستی مرند به دادستان اعلام و طرح موضوع شده است و با اعلام شکایت علیه پدر کودک، وی تحت تعقیب قرار دارد. این دختر سه ساله پس از اعلام نظر پزشکی قانونی و بعد از ترخیص با اعلام دادستانی، تحویل بهزیستی خواهد شد و بدون شک اجازه برگشت او را به خانه پدری‌اش نمی‌دهیم.  

انتهای پیام/

http://dana.ir/1490214
ارسال نظر
نظرات