شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان سمنان
ساعت: 16:25 منتشر شده در مورخ: 1398/03/08 شناسه خبر: 1490488
مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای سمنان:
شهروندان سمنانی در دو ماهه نخست سال 535 هزار مگاوات برق مصرف کردند/ سهم 70 درصدی بخش صنعت در مصرف برق استان
مدیر عامل شرکت برق منطقه ای سمنان با اشاره به اینکه مشترکین در دو ماهه نخست سال بیش از 535 هزار مگاوات برق مصرف کردند، گفت: این آمار نسبت به مشابه سال گذشته تغییری نداشته است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ سید علی اکبر صباغ مدیر عامل شرکت برق منطقه ای سمنان، در گفت و گو با خبرنگار مرآت با اشاره به اینکه میزان برق مصرفی مشترکین استان در دوماه نخست سال 535 هزار و 490 مگاوات ساعت بوده است، گفت: به دلیل عوامل متعددی مانند افزایش و یا کاهش دما، رفتار مشترکین در مصرف برق  تغییر می کند، اما طبق آمار ثبت شده در مرکز دیسپاچینگ فوق توزیع شرکت برق منطقه ای سمنان مقدار برق مصرفی مشترکین نسبت به مشابه سال گذشته تغییر چندانی نداشته است . 

مدیر عامل شرکت برق منطقه ای سمنان با اشاره به اینکه کاهش ساعت کار ادارات استان تا حدودی موجب کم شدن مصرف برق می شود، اظهار کرد: چنانچه عواملی مانند افزایش دما که موجب رشد مصرف بیش از حد مشترکین شود این طرح می تواند در پائین آمدن مصرف برق به صورت موقت در کاهش میزان برق موثر باشد. 

صباغ با بیان اینکه بارندگی های ابتدای سال در استان بخشی از مشکلات نیروگاه های برق آبی استان و حتی کشور را مرتفع کرده است، افزود: همکاری مردم با رعایت الگوی مصرف برق به ویژه در ساعات پیک بار و مشارکت بخش های عمومی و صنعتی می توان تابستانی بدون قطعی برق را گذراند.

وی در ادامه عنوان کرد: با توجه به فرایند طولانی و پرهزینه تولید برق و استفاده بهینه از این نعمت ارزشمند علاوه بر پائین آمدن هزینه های مصرفی برق مشترکین، کمک به رشد اقتصاد و تولید ملی نیز می شود .

مدیر عامل شرکت برق منطقه ای سمنان در ادامه توصیه ای به مشترکین کرد و گفت: لوازم پر مصرف و غیر ضروری را در ساعات غیر از پیک بار که از ساعت12الی16و 19 الی 23 می باشد، استفاده کنند.   

صباغ با اشاره به اینکه یشترین مصرف انرژی الکتریکی در استان، دربخش صنعت و کشاورزی می باشد، بیان کرد: بیش از 70 درصد برق مصرفی در سطح استان اختصاص به صنایع و کشاورزی دارد که استان سمنان به درستی و مناسب از انرژی الکتریکی استفاده می کند.

انتهای پیام/

 

http://dana.ir/1490488
ارسال نظر
نظرات