شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان آذربایجان شرقی
ساعت: 12:11 منتشر شده در مورخ: 1398/03/10 شناسه خبر: 1490915
حسن نژاد مطرح کرد:
عرضه‌ی سهم دولتی پالایشگاه تبریز از طریق بازار بورس/ فساد سازمان خصوصی‌سازی در برگزاری مزایده ها
حسن نژاد نماینده مردم مرند در مجلس با اشاره به واگذاری پالایشگاه تبریز از طریق سازمان خصوصی سازی، اظهار داشت: پالایشگاه تبریز در سال های گذشته یکبار از طریق مزایده به بخش خصوصی واگذار شده و امکان واگذاری دوباره وجود ندارد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از آناج، سید جعفر سبحانی مشاور رئیس سازمان خصوصی‌سازی با بیان اینکه، باقیمانده سهام دولت در ۱۸ شرکت بزرگ بورسی به صورت بلوکی، نقد و یکجا در بورس عرضه می‌شود گفت: از این شرکت‌ها ۶ شرکت پالایشگاهی شامل پالایشگاه‌های لاوان، شیراز، اصفهان،‌ تهران، بندرعباس و تبریز، سه بانک شامل تجارت، ملت و صادرات، دو شرکت بیمه‌ای شامل بیمه البرز و بیمه اتکایی امین، هلدینگ خلیج فارس، شرکت ملی مس، فولاد مبارکه اصفهان، ایران‌خودرو، سایپا، کشت و صنعت پارس و شرکت سرمایه‌گذاری ملی از شرکت‌هایی هستند که باقیمانده سهام دولت در آنها از طریق بورس و به صورت بلوکی واگذار میشود.

حسن نژاد نماینده مردم مرند در مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار آناج، با اشاره به واگذاری پالایشگاه تبریز از طریق سازمان خصوصی سازی، اظهار داشت: پالایشگاه تبریز در سال های گذشته یکبار از طریق مزایده به بخش خصوصی واگذار شده و امکان واگذاری دوباره وجود ندارد.

وی گفت: عرضه سهام باقیمانده دولتی از طریق سازمان بورس مشکلی ندارد، چرا که این پالایشگاه قبلا یکبار واگذار شده و نمی تواند دوباره از طریق مزایده به فروش برسد.

نماینده مردم مرند افزود: عرضه سهام در سازمان بورس نیاز به اهلیت و حتی قیمت گذاری ندارد، بنابراین اگر سهام باقیمانده پالایشگاه تبریز از طریق بورس به فروش برسد از لحاظ قانونی ایرادی ندارد.

حسن‌نژاد خاطرنشان کرد: آنچه که دربحث سازمان خصوصی سازی مورد اشکال نمایندگان قرار دارد. روش فروش کارخانجات از طریق مزایده است، فساد در سازمان خصوصی سازی به مزایده ها مربوط می شود.

انتهای پیام/

http://dana.ir/1490915
ارسال نظر
نظرات