شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان بوشهر
ساعت: 14:48 منتشر شده در مورخ: 1398/03/12 شناسه خبر: 1491791
رئیس اداره منابع طبیعی تنگستان:
دو پروژه بزرگ آبخیزداری در تنگستان اجرا شد
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان تنگستان از اجراء دو پروژه بزرگ آبخیزداری در شهرستان با اعتبار ٢١میلیارد ریال خبر داد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از سپاس، آزاده قاسم زاده رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان تنگستان از اجراء ٢ پروژه بزرگ آبخیزداری در تنگستان با اعتبار ٢١میلیارد ریال خبر داد و اظهار داشت: ٢پروژه بزرگ آبخیزداری در حوزه شهرستان در حال اجراء است که یکی در روستای بنیون خاییز و دیگری در حوزه سمل شمالی می باشد.

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان تنگستان گفت: پیشرفت فیزیکی پروژهای مذکور یکی در حدود ١٠٠ درصد و دیگری ٧٠درصد می باشد که انتظار می رود این دو سازه در هر بارندگی ٣٠٠٠٠٠متر مکعب آبگیری داشته باشند که قطعأ تأثیر قابل توجهی بر آبهای زیرزمینی منطقه خواهد داشت.

رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان تنگستان با اشاره به ضرورت توسعه طرح های آبخیزداری گفت: سازهای آبخیزداری در شهرستان بصورت جدی در حال پیگیری است و با اجراء طرح های آبخیزداری ضمن کاهش حجم و شدت سیلابها می توانیم به منابع آب دائمی شهرستان و استان نیز کمک کنیم.

وی همچنین اضافه کرد: سازمان جنگلها و مراتع و آبخیزداری کشور بر مدیریت جامع منابع طبیعی و آبخیزداری با رویکرد مشارکتی تأکید دارد و در صدد است تا با ترویج فرهنگ منابع طبیعی و آبخیزداری و افزایش مشارکت های عمومی از نقش بی بدیل مردم در مدیریت حوزه آبخیز بهره مند شود.

انتهای پیام/

 

 

 

http://dana.ir/1491791
ارسال نظر
نظرات