شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان البرز
ساعت: 12:15 منتشر شده در مورخ: 1398/03/12 شناسه خبر: 1491795
کارمند سابق سازمان اطلاعات آمریکا فاش می کند:
کمک آژانس امنیت ملی آمریکا برای ترورهای هدفمند به صهیونیسم/ پیروزی حزب الله اعتماد مردم را به اسرائیل کم کرد
اسناد فاش شده نشان می دهد که علیرغم یک ممنوعیت قانونی مبنی بر عدم اشتراک گذاری اطلاعات با عوامل اسرائیلی، آژانس امنیت ملی آمریکا حتی اطلاعات شهروندان آمریکایی را برای انجام ترورهای هدفمند در اختیار رژیم صهیونیستی قرار می دهد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از "تیتریک"؛ اسناد فاش شده نشان می دهد که آژانس امنیت ملی آمریکا برای ترورهای هدفمند به اسرائیل کمک می کند.

اسناد فاش شده نشان می دهد که علیرغم یک ممنوعیت قانونی مبنی بر عدم اشتراک گذاری اطلاعات با عوامل اسرائیلی، آژانس امنیت ملی آمریکا حتی اطلاعات شهروندان آمریکایی را برای انجام ترورهای هدفمند در اختیار رژیم صهیونیستی قرار می دهد.

به گفته راشاتودی، طبق جدیدترین افشاگری به دست آمده از "ادوارد اسنودن" افشاگر، کارمند سابق سازمان اطلاعات (CIA) و آژانس امنیت ملی (NSA) آمریکا، یگان ملی سیگینت اسرائیل (ISNU) همتای آژانس امنیت ملی آمریکا در تل‌آویو، در سال 2006 آمریکایی ها را به نقض این ممنوعیت قانونی مبنی بر ارائه اطلاعات نظارتی برای ترورهای هدفمند طی جنگ اسرائیل با لبنان متقاعد کرد.

بر اساس مقاله اکتبر سال 2006 در نشریه داخلی NSA، آژانس امنیت ملی آمریکا و یگان ملی سیگینت اسرائیل می دانستند که استفاده از منطق آشنای تروریسم به بهانه همکاری، غیر قانونی است، اما راهی را برای بهره برداری از دفتر رئیس اطلاعات ملی که تمام اطلاعات مورد نیاز صهیونیست ها را فراهم آورد، یافتند.

این مقاله اظهار داشت: "این ممنوعیت (به اشتراک گذاری اطلاعات برای قتل های هدفمند) برای ISNUنه تنها مخالف حمایت از اسرائیل در جنگ علیه حزب الله، بلکه در مجموع مخالف حمایت از جن جهانی آمریکا علیه تروریسم بود."

نویسنده این مقاله با در دست داشتن جزئیات "مذاکرات دیرهنگام و گاهی پر تنش" مقامات ISNU فاش می کند که آنها خود را سزاوار معافیت از ممنوعیت آمریکا در مشارکت در کشتارهای هدفمند می دانستند.

این اسناد شامل جزئیات همکاری با رئیس اداره اطلاعات ملی آمریکا نمی شود، اما ارتش اسرائیل از اطلاعات آمریکا برای ویران کردن غیر نظامیان لبنان استفاده کرد. درست مانند افزایش فناوری نیروهای آمریکا در افغانستان و عراق که پس از دریافت داده های هدفمند NSA تعداد قربانیان غیر نظامی را افزایش داد.

"ندیم هوری" معاون سرپرست خاورمیانه و شمال آفریقا در دیده بان حقوق بشر با اذعان به انجام حملات هوایی بی محابای صهیونیست ها و استفاده از بمب های خوشه ای علیه زیر ساخت های غیر نظامی که هیچ ارتباطی به درگیری مسلحانه ندارند، گفت: "اسرائیل بارها و در برخی موارد به طور فاحش، قوانین جنگ را نقض کرده است."

این استراتژی که "دکترین داهیا" نام داشت و مقامات صهیونیستی بر عمدی بودن آن اذعان داشتند، اما برخلاف این وحشیگری نتوانستند پیروز جنگ باشند.

* بر اساس "دکترین داهیا" تلاش می شود که به جای تسخیر تدریجی مواضع نظامی دشمن، یک منطقه شهری به طور کامل مورد هدف قرار بگیرد.

یک افشاگری درباره ارتباط NSA و ISNU یادآور می شود که پس از غلبه حزب الله بر رژیم صهیونیستی، اعتماد عمومی به نیروهای دفاعی اسرائیل (IDF) تخریب شده و تصویر این ستاد آسیب دیده است. با این وجود، بر اساس این افشاگری IDF آماده دومین مرحله شد.

در حالی که این افشاگری، آژانس امنیت ملی آمریکا را ارزشمندترین شریک ثالثِ یگان ملی سیگینت اسرائیل می داند، همچنین نشان می دهد که اضطراب زیادی در میان اسرائیلی هایی که وابستگی فراوانی به حمایت آژانس امنیت ملی آمریکا دارند، وجود دارد.

در بخشی از این افشاگری می خوانیم: " ISNUچه می خواست؟" در پاسخ باید بگوییم: "همه چیز".

شکایت ها در مورد جاسوسی قدرتمند اسرائیل درباره سر در آوردن از داده های مردم آمریکا بارها در آرشیوهای اسنودن آمده است. به نظر نمی رسد که این امر برای NSA اهمیت داشته باشد، زیرا صهیونیست ها از تمام این اطلاعات بسیار زیاد سپاسگزار بودند.

در این مقاله می خوانیم: "تمام بحث های من گذشته از لحن یا موضوع، بر سپاسگزاری یگان ملی سیگینت اسرائیل از همکاری و حمایت آژانس امنیت ملی آمریکا تأکید داشت."

معصومه میرحسینی

انتهای پیام/

http://dana.ir/1491795
ارسال نظر
نظرات