شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان کهکیلویه و بویراحمد
ساعت: 09:19 منتشر شده در مورخ: 1398/03/16 شناسه خبر: 1492307
تسهیلات و بیمه روستایی، پشتیبان بازنشستگی روستاییان است/آیا تدبیری برای ۷۰۰خانوار روستایی چرامی گرفته میشود؟
روستاییان شهرستان چرام نیز مشکلات عدیده ای در خصوص بیمه روستایی و همچنین دریافت تسهیلات دارند که باید برای آنها تدبیری اندیشه شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از چرام،امروزه که روستاییان بسیاری از مواد غذایی کشور را تامین می کنند و زحمت های فراوانی در حوزه تامین دام انجام می دهند، دچار مشکلاتی همچون بیمه روستایی هستند.

 
 
 
 روستاییان که تنها شغل آنها دامداری و کشاورزی است پشتوانه دیگری برای دوران بازنشستگی خود نداشته و ندارند.
 
 
از طرفی روستاییان شهرستان چرام نیز مشکلات عدیده ای در خصوص بیمه روستایی و همچنین دریافت تسهیلات دارند که باید برای آنها تدبیری اندیشه شود.
 
 
 
این در حالی است که اهمیت توجه به این موضوع بسیار بالا بوده چرا که در نبود روستاییان، تامین بخش زیادی از موارد مذکور انتقال مشکل می شود.
 
 
 
فرماندار چرام نیز در بازدید از مناطق عشایر نشین بخش مرکزی این شهرستان گفت: شهرستان چرام بیش از ۷۰۰ خانوار عشایری مطلق و ۳۰۰ خانوار عشایری روستایی دارد و تعداد کل افراد واجد شرایط که می‌توانند زیرپوشش بیمه قرار گیرند بیش از ۷۰۰ خانوار است.
 
 
هادی فتاحی اصل افزود: به منظور خدمات دهی بهتر به عشایر شهرستان چرام، اعطاء تسهیلات اشتغالزایی ارزان قیمت و آموزش رایگان در زمینه اشتغال عشایر برنامه ریزی و کارشناسی‌های لازم انجام شده است.
 
 
وی ادامه داد: جامعه عشایری شهرستان چرام، علاوه بر اینکه، حدود ۲۵ درصد محصولات پروتئینی، گوشتی و لبنیاتی شهرستان و شهر‌های همجوار را تولید می‌کنند نقش ارزنده‌ای در تثبیت امنیت اجتماعی ایفا می‌کنند.
 
 
با این اوصاف باید در تثبیت بیمه روستاییان و همچنین امنیت اجتماعی آنها مصوبات مناسبی در کمیته اعتباری شهرستان سایر کمیته‌ها به تصویب برسد.
 
 
انتهای پیام/
http://dana.ir/1492307
ارسال نظر
نظرات