شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان البرز
ساعت: 15:13 منتشر شده در مورخ: 1398/03/14 شناسه خبر: 1492385
استعمال سیگار در مکان های سر پوشیده و سر باز یونان ممنوع شد
تقریبا یک دهه قبل، قانونگذاران یونان به قصد ترک عادات منتهی به سرطان در جامعه، ممنوعیت همگانی سیگار کشیدن در مکان های عمومی سر پوشیده را اعمال کردند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از "تیتریک"؛ انجمن سرطان یونان گفت که یونانی ها باید عادت سیگار کشیدن را ترک کنند.

تقریبا یک دهه قبل، قانونگذاران یونان به قصد ترک عادات منتهی به سرطان در جامعه، ممنوعیت همگانی سیگار کشیدن در مکان های عمومی سر پوشیده را اعمال کردند.

انجمن سرطان هِلِنیک (HCS) در یونان در "روز جهانی بدون تنباکو" طی یک بیانیه مطبوعاتی از مقامات دولتی درخواست کرد تا اقدامات وسیع تری برای کمک به سیگاری های در معرض سرطان انجام دهد.

به گفته نیوزویک، این انجمن همچنین بر اهمیت اجرای جدی قانون منع سیگار کشیدن در مکان های عمومی سر پوشیده و نیز تصویب قانون جدید ممنوعیت استعمال سیگار در مکان های سر باز مانند؛ زمین های بازی، سواحل، مراکز تفریحی و پارک ها که کودکان در آنجا حضور دارند، تأکید کرد.

به گزارش سازمان جهانی بهداشت (WHO)، تنباکو هر ساله در سراسر جهان جان 8 میلیون نفر را می گیرد. چندین گزارش طی دهه اخیر نشان می دهد که هر ساله بیش از 15000 یونانی به دلیل استعمال دخانیات می میرند.

بررسی سال 2017 توسط کمیسیون اروپا آشکار ساخت که یونان بالاترین میزان مصرف دخانیات (37 درصد از کل مصرف در اروپا) را داشته است. این بررسی همچنین میزان سیگار کشیدن در میان کشورهای اتحادیه اروپا را 26 درصد نشان داد.

بر اساس گزارش مرکز کنترل و پیشگیری بیماری آمریکا (CDC) از اطلاعات سال 2017، این آمار (26 درصد) 12 درصد بیشتر از کل جمعیت سیگاری آمریکا (14 درصد) است.

یونان حتی در سال 2019 با جمعیت فعلی 11 میلیونی بیش از 4 میلیون نفر سیگاری دارد که معتاد به سیگار هستند.

در اوایل هفته جاری، "ریک پیتینو" مربی باشگاه بسکتبال پاناتینایکوس (Panathinaikos B.C) از یورولیگ از طرفداران باشگاه یونان به دلیل استعمال دخانیات در طول مسابقه انتقاد کرد.

پیتینو گفت: "من در زمین گلف سیگار برگ می کشم، اما در آنجا کسی در اطراف من نیست. اما شما 10000 نفر در یک محیط سر پوشیده هستید و بازیکنان خفه می شوند. شما دیر یا زود باید به خودتان بگویید که ما در یک رویداد ورزشی هستیم و باید نظم را رعایت کرده و تا نیمه بازی صبر کنیم. بعد به بیرون (جایی که ورزشکاران و کودکان حضور ندارند) رفته و مغز خود را با سیگار منفجر می کنیم."

معصومه میرحسینی

انتهای پیام/

http://dana.ir/1492385
ارسال نظر
نظرات