شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان گلستان
ساعت: 15:42 منتشر شده در مورخ: 1398/03/14 شناسه خبر: 1492415
مدیرکل تبلیغات اسلامی گلستان:
عید فطر وداع شیرین مردم از ماه رمضان است /برگزاری نماز عید در مصلی ها و امکان مذهبی سراسر گلستان
مدیرکل تبلیغات اسلامی استان گلستان گفت: عید فطر وداع شیرین مردم از ماه رمضان است که با آن خداحافظی می کنند و وارد مرحله جدیدی از زندگی می شوند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به  نقل از گلستان ما؛ حجت الاسلام نورالله ولی نژاد  امروز در آستانه عبد سعید فطر ضمن تبریک آن به  مسلمان جهان، عید سعید فطر را یکی از مهمترین اعیاد اسلامی دانست و اظهار کرد: در حقیقت مردم عید فطر را به پاس یک ماه راز و نیاز و بندگی خداوند متعال جشن می گیرند و وداع شیرین در این روز رخ می دهد.

وی با اشاره به اینکه در تاریخ هم وادع شیرین و هم وداع تلخ وجود دارد، افزود: عید فطر وداع شیرین مردم از ماه رمضان است که با آن خداحافظی می کنند و وارد مرحله جدیدی از زندگی می شوند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان گلستان گفت: تعبیر اینکه صد شکر که این آمد و صد حیف که آن رفت این است که بارفتن رمضان هزاران حیف و افسوس برجای گذاشته می شود اما با آمدن عید فطر هزاران شکر به همراه دارد چراکه انسان با روحی پاک فرصتی دوباره برای زندگی کردن و عبادت خدا را را پیدا می کند.

وی با بیان اینکه مردم در ماه رمضان برای دعا، قرآن، راز و نیاز بیشتر و حضور در اماکن مذهبی وقت گذاشتن و در عید فطر آنچه به دست آوردند را از خداوند متعال سپاسگزاری می کنند، یاد آورشد: عید فطر عید کاذبی نیست در حقیقت با برگزاری عید فطر برنامه ویژه ای به شکرانه یک ماه بندگی و عبادت خداوند برگزار می کنیم در عید فطر مردم ما آنچه که به زیبایی خلق کردند جشن می گیرند.

ولی نژاد با اشاره به اینکه در ماه مبارک رمضان امسال بیش از هزار طلبه مشغول تبیین دین اسلام در گلستان بودند، اظهار کرد: تمامی علما و مبلغانی که در طول ماه مبارک رمضان در استان مشغول فعالیت بودند در روز عید فطر نماز عید فطر را اقامه و زکات فطریه مردم روزه دار را برای نیازمندان جمع آوری خواهند کرد.

وی خاطرنشان کرد: نماز عید فطر در مصلی های شهرستان های استان، اماکن مذهبی، برخی از حسینیه ها، تکایا و روستاهایی که دارای روحانی هستند اقامه می شود.

انتهای پیام/

 

http://dana.ir/1492415
ارسال نظر
نظرات