شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: ورزشی
ساعت: 16:59 منتشر شده در مورخ: 1398/03/14 شناسه خبر: 1492480
از کارشکنی داخلی تا طی کردن دوباره یک مسیر/چرا لباس بانوان وزنه‌برداری دوباره تائید شد؟
لباس وزنه‌برداری بانوان کشورمان که سال گذشته یک بار فرآیند تائید را طی کرده بود، این بار به دلیل برخی کارشکنی‌ها مجبور به تکرار این مسیر برای تائید مجدد شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ روز گذشته تصویری از محسن بیرانوند دبیر فدراسیون وزنه‌برداری کشورمان منتشر شد که در حال رایزنی با آتیلا آدامفی، مدیر اجرایی فدراسیون جهانی وزنه‌برداری برای تائید دوباره لباس بانوان ایرانی برای حضور در رقابت‌های قهرمانی جهان است. این موضوع با این پرسش مواجه شد که سال گذشته نیز این مسیر طی شده بود و چرا اکنون این فرآیند در حال تکرار شدن است.

بررسی‌ها نشان می‌دهد که ماجرا به اواخر سال گذشته و ابتدای سال جاری مربوط می‌شود که گروهی در داخل کشور اقداماتی را انجام دادند تا لباس بانوان که سال قبل به تصویب نهادهای ذیربط و تشکیلات آسیایی و جهانی این ورزش رسیده بود، دچار مشکل شود و تیم اعزام نشود. این گروه که برخی در فدراسیون نیز در گذشته سمتی داشته‌اند، حتی تماس‌هایی را با ملی‌پوشان نیز داشتند تا موجب برهم خوردن تیم و روحیه ملی‌پوشان شوند. همین موضوع موجب شد تا فدراسیون وزنه‌برداری تلاش ویژه‌ای را در فروردین ماه صورت دهد تا بتواند لباس جدیدی را طراحی کرده و به تصویب برساند تا کارشکنی‌های داخلی را ناکام گذارد.

در این مسیر که با پیگیری ویژه فریبا محمدیان (مسئول وقت ورزش بانوان وزارت ورزش و جوانان)، بهار بهرامی (نایب رئیس بانوان فدراسیون) و گروهی دیگر از مسئولان در وزارت ورزش همراه بود، لباس جدید در فروردین ماه طراحی شد و در ادامه نیز به تائید نهادهای ذیربط رسید تا تیم ملی عازم مسابقات قهرمانی آسیا در چین شود. البته، در این اعزام بود که لباس جدید به تصویب مقامات کنفدراسیون آسیا رسید که گام مهمی در آن فاصله اندک به شمار می‌رفت و شبیه به معجزه برای وزنه‌برداران بانوی کشورمان بود.

 

در ادامه، بانوان با لباس جدید در این رویداد قاره‌ای شرکت کردند؛ اما تائیدیه رسمی فدراسیون جهانی در این زمینه دریافت نشد چرا که مقامات فدراسیون بین‌المللی در چین حضور نداشتند. به همین دلیل، در حاشیه مسابقات جهانی جوانان در فیجی که تمامی تصمیم‌گیران اصلی فدراسیون جهانی حضور داشتند، محسن بیرانوند، دبیر فدراسیون وزنه‌برداری لباس جدید را ارائه کرد تا برای حضور بانوان در مسابقات جهانی بزرگسالان که شهریور ماه در تایلند خواهد بود، مشکلی وجود نداشته باشد. این گام پایانی نیز با موفقیت طی شده تا لباس جدید بانوان ایرانی در وزنه‌برداری، بدون هیچ مشکلی استفاده شود.

به گزارش فارس، محسن بیرانوند که اکنون در فیجی حضور دارد، در گفت‌وگوی کوتاهی با فارس، با تائید مراحل طی شده، عنوان کرد: این موضوع یک روال طبیعی و ساده بود که باید برای لباس جدید صورت می‌گرفت. این روال انجام شد و مذاکراتی مفصل صورت گرفت تا بانوان ایرانی بدون هیچ مشکلی در مسابقات جهانی تایلند شرکت کنند. در واقع، این رایزنی‌ها برای این بود که کار با اما و اگر مواجه نشود.

انتهای پیام/

 

http://dana.ir/1492480
ارسال نظر
نظرات