شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان سمنان
ساعت: 10:22 منتشر شده در مورخ: 1398/03/15 شناسه خبر: 1492580
آیت الله شاهچراغی در خطبه های نماز عید سعید فطر:
زکات فطریه جامعه را از فقر دور می کند/ ملت ایران "مرگ بر آمریکا" را رها نمی کند/ راه مقاومت تا زنده بودن ما ادامه دارد
نماینده ولی فقیه در استان سمنان با اشاره به اینکه ملت ایران "مرگ بر آمریکا" را رها نمی کند، گفت: راه مقاومت مسلمانان در برابر دشمنان همیشه پابرجاست.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از مرآت، آیت الله سید محمد شاهچراغی نماینده ولی فقیه و امام جمعه سمنان در خطبه های نماز عید سعید فطر ضمن عرض تبریک به مناسبت  این عید بزرگ مسلمین محضر امام عصر ومقام معظم رهبری و ملت شریف ایران گفت:

بزرگترین دستاورد ماه مبارک رمضان تقوا می باشد و همه ی مسلمان در این ماه به تقوا رسیده اند.

نماینده ولی فقیه در استان سمنان باتوجه به اینکه راه نگهداری تقوا دو عامل مراقبت و محاسبه می باشد، عنوان کرد: زکات و نماز از مطهرات هستند که انسان را از گناه پاک کرده و انسان باید به تهذیب نفس خود بپردازد.

شاهچراغی باتوجه به روایتی از حضرت رسول که می فرمایند نماز گناه را می ریزد همانطور که در فصل پاییز برگ ها از درختان می ریزند، عنوان کرد: نماز برگ ریزان گناه است ،قدر نماز رابدانید و آن را عزت بدارید.

وی در ادامه افزود: در آیه ای از قرآن کریم آمده که پیروز است کسی که زکات فطریه بدهد که دو عامل پیروزی زکات فطریه و نماز عید سعید فطر است.

نماینده ولی فقیه در استان سمنان با اشاره به اینکه زکات فطریه دارای برکات زیادی است، مطرح کرد: زکات فطریه روزه را به کمال، جامعه را از فقر پاک، و جان و مال انسان را پاک می کند.

شاهچراغی با بیان اینکه مرگ دشمنان به خصوص کشور های آمریکا، اسرائیل و آل سعود از آرزوی همه مسلمانان است، اظهار کرد: هرکس برای زنده ماندن  حتی یک روز ترامپ آرزو کند در ظلم آمریکا شریک است و ملت ایران مرگ بر آمریکا را هیچوقت رها نمی کند.

وی با اشاره به سخنان روز گذشته رهبر انقلاب به مناسب ارتحال امام خمینی (ره) که فرمودند 30 سال است دشمن می خواهد جاذبه و خط امام را کمرنگ کند، گفت: جاذبه و نام امام خمینی (ره) روز به روز در بین مردم بیشتر می شود که برگزاری راهپیمایی قدس در 100 کشور از نشانه های آن می باشد.

نماینده ولی فقیه در سمنان با اشاره به اینکه مهم ترین خصوصیت امام خمینی(ره) مقاومت است، افزود: در مقابل دشمنان باید مقاوم بود و با دشمنان مذاکره نخواهیم کرد و تا زنده هستیم راه مقاومت را ادامه می دهیم.

انتهای پیام/

http://dana.ir/1492580
ارسال نظر
نظرات