شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان سیستان و بلوچستان
ساعت: 12:10 منتشر شده در مورخ: 1398/03/15 شناسه خبر: 1492594
در خطبه های نماز عیدفطر سیستان و بلوچستان عنوان شد؛
پیروزی در جنگ اقتصادی با رونق تولید میسر می‌شود/قیام ۱۵ خرداد نقطه عطفی در تاریخ نهضت اسلامی ایران است
نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان گفت: قیام ۱۵ خرداد نقطه عطفی در تاریخ نهضت اسلامی و آغازگر مبارزات ملت ایران در برابر رژیم پهلوی بود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از عصرهامون، هم‌زمان با اقامه نماز باشکوه عید سعید فطر در سراسر کشور، صدها هزار نفر از مردم مؤمن سیستان و بلوچستان، صبح امروز نماز عید فطر را در جای جای این استان پهناور اقامه کردند.

درب‌های مصلای نماز عید فطر در سیستان و بلوچستان از زمان اذان صبح به روی نمازگزاران باز شده بود و پیش از زمان اقامه نماز عید با قرائت آیاتی از کلام‌الله مجید، مدیحه‌سرایی و مناجات‌خوانی با فضایی روحانی و معنوی همراه بود.
 
قیام ۱۵ خرداد شروع مسیر انقلاب بود
حجت‌الاسلام مصطفی محامی در خطبه‌های نماز عید سعید فطر در مصلی المهدی زاهدان ضمن دعوت نمازگزاران به رعایت تقوای الهی نیز اظهار داشت: عید سعید فطر را به تمام عزیزان تبریک عرض می‌کنم از خداوند تبارک و تعالی می‌خواهیم این عید بزرگ را بر همه ما و مبارک بگرداند و از تمام شرها به دور نگه دارد و خیرها را به ما نیز عطا کند.

وی افزود: ماه مبارک رمضان با همه خوبی هایش تمام شد و امروز نیز روز با سعادت و بزرگی است و سعی کنیم که از این روز به خوبی استفاده کنیم.

وی گفت: ماه مبارک رمضان که گذشت ماه تمرین تقوا بود و ماه انس با قرآن است پس باید ببینیم بعد از یک ماه تشنگی و گرسنگی توانسته ایم نیازمندان را درک کنیم.

محامی افزود: امروز روز عید فطر است و روز مزد و پاداش الهی برای کسانی که توانستند یکماه به درگاه خدا نیایش کنند.

وی گفت: دیروز چهاردهم و امروز پانزده خرداد است دو واقعه مهم در نظام جمهوری اسلامی که قیام پانزده خرداد شروع مسیر انقلاب بود و همه ما مردم این کشور قدر دان امام امت با شهدای انقلاب و هشت سال دفاع مقدس هستیم.

نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان ادامه داد: امروزه مسیر انقلاب را با مقاومت همراه رهبری فرزانه پیش خواهیم برد و سعادت دنیا و آخرت ما ادامه دادن راه امام امت و رهبر معظم انقلاب است.

عید فطر روز نتیجه گرفتن روزه داران است
حجت الاسلام و المسلمین مجتبی بامری در خطبه های نماز عید فطر، اذعان کرد: امروز روز عید کسانی است که گوش به فرمان خداوند متعال دادند و روز نتیجه گرفتن روزه دارانی است که در طول یک ماه روزه داری کرده اند.

 وی با بیان اینکه هر روزی که مومن خطا نکند، عید است،  افزود: عید فطر، عید انسان های پاکی است که روزه داری را تمام کرده اند که خداوند مزد آنها را در این روز می دهد.

 امام جمعه شهرستان سراوان با توجه به اینکه زنان و مردان مومن باید باید به حقوق همدیگر توجه داشته باشند، ادامه داد: همدیگر را به مسائل معنوی، قرائت قرآن، برپایی نماز و کار خیر دعوت کنید و کمک حال یکدیگر باشید.

 حجت الاسلام و المسلمین بامری با اشاره به اینکه حجاب کامل اسلامی نشانه عفت مسلمان است، خاطر نشان کرد: مبادا فریضه امر به معروف و نهیی از منکر در جامعه از بین برود.

وی نماز را نماد مسلمانی دانست و تصریح کرد:  همدیگر را نسبت به اقامه نماز ترغیب کنید چرا که بهترین مسیر ارتباطی با خداوند متعال، نماز است.

امام جمعه شهرستان سراوان پرداخت زکات فطره را از زکات واجب برشمرد و گفت: در این روز توجه ویژه به مستمندان، فقرا، مستضعفان داشته باشیم.

به زودی خیانت یکی از مسئولین رو خواهد شد
حجت الاسلام کیخا امام جمعه زابل در خطبه های نماز عید فطر گفت: یک ماه عبادت به درگاه خداوند با پرداخت فطریه تکمیل خواهد شد.

وی افزود: اگر در یک جامعه تقوا جمعی رعایت نشود برکات از آن جامعه رخت بر تن خواهد کرد و از بین می رود.

حجت الاسلام کیخا ادامه داد: زکات فطریه از غروب روز گذشته بر مسلمان واجب شده است و مسلمانان باید تا قبل از نماز عید سعید فطر آن را پرداخت کنند.

‌امام جمعه زابل با گرامی داشت قیام ۱۵ خرداد بیان داشت: این قیام نقطه عطفی برای پیروزی انقلاب اسلامی شد.

‌حجت الاسلام کیخا خاطرنشان کرد: حمایت از ولایت فقیه رمز پیروزی انقلاب اسلامی و تداوم این انقلاب شکوهمند بوده است.

‌وی بیان کرد: کسانی می توانند در آینده به امام زمان (عج) لبیک بگویند که در زمان حال به نائب آن یعنی مقام معظم رهبری لبیک گفته باشند.

‌امام جمعه زابل همچنین با بیان اینکه به زودی خیانت یکی از مسئولین منطقه رو خواهد شد افزود: برخی از مسئولین هستند که تا کنون در حال خیانت به مردم بودند و از چنگ قانون نیز گریزان ، اما به همت سربازان گمنام امام زمان (عج) به زودی در دستان قانون خواهند افتاد.

درس مقاومت از بدو انقلاب سرلوحه قیام امام بوده است
حجت الاسلام والمسلمین سید محمد موسوی در خطبه های نماز عید سعید فطر امروز در مصلی المهدی چابهار گفت: مسئولین باید با همه وجودشان از علم و دانشگاه حمایت کنند ما سختی داریم و جوانان ما در سختی ها نشان دادند که می توانند به بهترین ها دست یابند و ما بن بست نداریم.

وی تاکید کرد: روزی در این کشور از بین بردن نظام شاهنشاهی، تثبیت انقلاب و هشت سال دفاع مقدس بود که با مقاومت به پیروزی رسیدیم و امروز مقاومت ما در اقتصاد و فرهنگ کشور است.

خطیب نماز جمعه چابهار ادامه داد: این کشور در طول چهل سال استقلال و توسعه تنها با مقاومت به دستاوردهای متعدد دست یافته و مانند نظام استبدادی شاهنشاهی به هیچ کشوری باج نداده است.

وی با اشاره به برکات ماه مبارک رمضان عنوان کرد: پاک سازی نفس در ماه های دیگر نیز مدنظر باشد و نگذاریم این تلاش ها و اعمال صالح از بین برود.

حجت الاسلام موسوی مطرح کرد: مسئولین کشور باید رونق تولید را سرلوحه کار خود قرار دهند چراکه این مردم با کشیدن سختی هایی متوالی که توسط دشمنان بر ما تحمیل شده توانسته اند امنیت را در کشور ایجاد کنند و امروز نیازمند معیشت مقبول می باشند.

وی با اشاره به اینکه حداقل فطریه در چابهار ۹ هزار تومان می باشد خاطرنشان کرد: فطریه برای کسی که برنج مصرف کرده به اندازه قیمت سه برابری هر کیلو برنجی که خریداری کرده می باشد.

پایه ریزی انقلاب اسلامی در 15 خرداد 42 شد
حجت الاسلام والمسلمین عظیم بامری در خطبه های نماز عید فطر شهر دلگان گفت: رمضان، ماه تحول انسان به سوی کمال الهی است و عید سعید فطر نوید بخش تحولی عظیم و پاداش یک ماه بندگی انسان است.

وی افزود: نبی اکرم اسلام در این خصوص فرموده اند: «عید فطر هدیه ای است که از جانب پروردگار به زنان و مردان امت من عنایت شده است»، این عید به دلیل جایگاه والایی که دارد مورد توجه اولیا الله قرار گرفته است.
 
امام جمعه دلگان تصریح کرد:امام صادق (ع) در خصوص عید فطر فرموده اند: «زمانی که صبح روز عید می شود ، منادی می آید که جوایز خود را از درگاه خداوند متعال دریافت کنید.»
 
وی در ادامه به سالروز قیام تاریخی ۱۵ خرداد اشاره و ادامه داد: این قیام یک نقطه عطف در تاریخ کشور است و در حقیقت مبدا جنبش مردم مسلمان ایران است.
 
امام جمعه دلگان خاطرنشان کرد: ملت مسلمان ایران سالروز قیام ۱۵ خرداد را زنده نگه می دارد چرا که پایه ریزی انقلاب اسلامی در این روز انجام شد.

مردم در پایان نماز عید فطر، زکات فطریه خود را به پایگاه‌ها و صندوق‌های جمع‌آوری زکات فطریه تحویل دادند.

انتهای پیام/

http://dana.ir/1492594
ارسال نظر
نظرات