شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان البرز
ساعت: 10:53 منتشر شده در مورخ: 1398/03/15 شناسه خبر: 1492624
گزارش مردمی NBC از اعتراضات ضد ترامپ در لندن:
سیل تظاهرات‎کنندگان ضد ترامپ در خیابان‎های لندن/ ترامپ از سرطان من بدتر است
جمعیت متنوعی از معترضان با پلاکاردها و پرچم های رنگی ضد ترامپ از مردم آمریکا خواستند تا ترامپ را دور بیاندازند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از "تیتریک"؛ برگزارکنندگان تظاهرات ضد ترامپ گفتند: "بیایید به او نشان دهیم که چه فکری در مورد سیاست های تفرقه انداز و نفرت انگیز وی داریم."

به گفته nbcnews، روز سه شنبه در پی سفر ترامپ به انگلیس، ده ها هزار تظاهرکننده لندنی مخالف ترامپ به خیابان ها آمدند.

 

 

این تظاهرات بزرگترین اعتراض ضد ترامپ طی هفته جاری است. حتی اگر ترامپ معترضان خشمگین را نبیند، قطعا در مورد آنها خواهد شنید.

برگزارکنندگان تظاهرات گفتند: "بیایید به او نشان دهیم که چه فکری در مورد سیاست های تفرقه انداز و نفرت انگیز وی داریم. ترامپ و سیاست های او مورد استقبال انگلستان قرار نمی گیرد."

"داگلاس گری" 71 ساله از برنتفورد در حومه غربی لندن با در دست داشتن پلاکاردی با شعار ضد ترامپ، گفت: "او نماینده ناچیز آمریکا است. من خیلی سیاسی نیستم، اما او مردی احمق است."

"تام ریورز" بازنشسته 78 ساله از شمال لندن گفت: "من فکر می کنم او بدترین رئیس جمهور آمریکا حداقل بعد از ریچارد نیکسون است. لیست بلندی از اسناد در این باره وجود دارد که هر اروپایی منطقی ای باید از آن بترسد."

 

 

او و همسرش "ایزابل ریورز" 75 ساله به مدت 4 سال در آمریکا زندگی کردند. ایزابل گفت که ما به هیچ وجه ضد آمریکایی نیستیم.

"کیت مارتین" 55 ساله ی ساکن لندن، پلاکاردی با عنوان "ترامپ از سرطان من بدتر است" را در دست داشت. وی که سال گذشته به سرطان مثانه مبتلا شده گفت: "بدترین سناریو این است که این بیماری تنها مرا می کشد، اما سیاست های ترامپ افراد زیادی را خواهد کشت."

 

 

جمعیت متنوعی از معترضان با پلاکاردها و پرچم های رنگی ضد ترامپ ضمن اینکه از مردم آمریکا خواستند تا ترامپ را دور بیاندازند با صدای بلند می گفتند: "بلند می گوییم، واضح می گوییم، ما پذیرای دونالد ترامپ نیستیم."

"شانا وایت" 41 ساله که شهروند دو تابعیتی انگلیس و آمریکا است و در "کِنت" زندگی می کند، گفت: "ترامپ لایق دیدار با دولت انگلیس نبود. حالا ما او را به کشور خود (انگلستان) دعوت کرده ایم و این ننگ است. چرا ما این کار را کردیم؟ چون به معامله ی تجاری بعد از برگزیت نیاز داریم؟ به عقیده من، او رئیس جمهور درستی نیست و بسیار تفرقه انداز است."

مادر سه کودک که پلاکاردی با عنوان "جدایی از خانواده را متوقف کن" در دست داشت، گفت که سیاست های زیادی وجود دارد که با آنها مخالف هستم، اما نمی دانستم کدام را روی پلاکارد خودم بنویسم.

 

 

معترضان از مکان های دور می آیند و جمعیت بیشتر می شود. حدود 18 اتوبوس در وبسایت رسمی کمپین ذکر شده که آماده حمل تظاهرکنندگان به اقصی نقاط لندن هستند.

"سوفی پاسکال" دانشجوی ایتالیایی 20 ساله ی رشته حقوق که در لندن تحصیل می کند، گفت: "چه بر سر آلاباما و میزوری در مورد قوانین سقط جنین می آید، ما به همین دلیل اینجا هستیم."

 

 

دوست و هم دانشگاهی پاسکال، "نیکا گوراد" از روسیه گفت: "این راهپیمایی بیانگر مسائلی از جمله؛ حقوق زنان، تغییرات آب و هوایی و منافع بزرگ تجاری است. پرچم های فراوانی را در اینجا می بینید."

"لورا برنارد" 62 ساله، معلم سابق مدرسه ابتدایی از ماساچوست آمریکا که تعطیلات را در لندن سپری می کند، گفت: "ترامپ نفرت انگیز است. او زن ستیز، نژادپرست و دچار تبعیض جنسیتی است."

 

 

یک بالون با مجوز پرواز چند ساعته به شکل ترامپ که پوشک شده و مانند نوزاد در حال جیغ کشیدن بود، بالای سر تظاهرکنندگان به پرواز درآمد.

 

 

"جِما واکر" هماهنگ کننده کمپین "ائتلاف برای ترامپ را متوقف کنید" گفت که هدف این اعتراضات مختل کردن دیدار ترامپ بود.

وی افزود: "ما می دانیم که او کاربر توئیتر است، بنابراین به خوبی متوجه خواهد شد که انگلیس از وی استقبال نمی کند."

واکر 35 ساله گفت که این ائتلاف پیامی برای دولت انگلیس دارد و آن این است که مردم، روش ترامپ گونه در انگلستان مانند؛ تلاش برای از بین بردن سیستم مراقبت های بهداشتی مورد علاقه عموم یا ایجاد جو خصمانه برای دلسرد کردن مهاجران از استقرار در انگلستان را نمی پذیرند.

 

 

"جرمی کوربین" رهبر اپوزیسیون حزب کارگر و منتقد ترامپ طی سخنرانی در تظاهرات با انتقاد از سابقه ترامپ در مورد پناهندگان گفت که بارها معامله تجاری با آمریکا که خدمات سلامت ملی را تهدید می کند را حمایت نکرده است.

 

 

ترامپ طی کنفرانس مطبوعاتی ادعا کرده بود که کوربین درخواست دیدار با وی را داشته، اما وی آن را رد کرد.

طبق تخمین ها حدود 75000 نفر در این اعتراضات شرکت داشتند، اما ترامپ چگونه این موضوع را تعبیر می کند؟

وی در کنفرانس خبری گفت: "ما نخست وزیر، ملکه و خانواده سلطنتی را ترک کردیم. هزاران نفر در خیابان ها شادی می کردند. حتی تا به امروز نیز هزاران نفر در حال شادی کردن بودند. من شنیدم که اعتراضاتی وجود داشته اما گفتم که اعتراضات کجا است؟ من هیچ اعتراضی نمی بینم."

وی افزود: "من امروز وقتی آمدم، اعتراض خیلی کوچکی دیدم. بیشتر آنها اخبار جعلی است. از صحبت در مورد آن نفرت دارم."

یکی دیگر از گروه های سازمان دهنده این رویدادها گفت: "دعوت ترامپ که فاشیست را تقویت می کند برای یادبود "روز دی" (D-Day) در پورتسموث، توهین و بی حرمتی به تمام کسانی است که در راه مبارزه با فاشیسم جان باختند."

طبق نظرسنجی شرکت YouGov، همانند اغلب اروپا، مردم انگلستان نیز از ترامپ بیزار هستند. در مقایسه با 67 درصد نظر منفی، تنها 21 درصد از مردم انگلیس نظر مثبتی درباره وی دارند.

نظر مثبت مردم انگلیس در مورد "باراک اوباما" رئیس جمهور پیشین آمریکا که در سال 2011 به این کشور سفر کرد، 72 درصد بود.

معصومه میرحسینی

انتهای پیام/

http://dana.ir/1492624
ارسال نظر
نظرات