شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان سمنان
ساعت: 13:04 منتشر شده در مورخ: 1398/03/15 شناسه خبر: 1492667
همزمان با عید سعید فطر؛
ندای" اللهم اهل الکبریا و العظمه" در سراسر استان سمنان طنین انداز شد+ تصاویر
همزمان با پایان ماه مبارک رمضان و فرارسیدن عید فطر، نماز عید سعید فطر با شکوه هر چه تمام در جای جای استان سمنان برگزار شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از  مرآت، همزمان با پایان ماه مبارک رمضان و فرارسیدن عید فطر، نماز عید سعید فطر با شکوه هر چه تمام در جای جای استان سمنان برگزار شد.

درمراسم نماز عید فطر روزه داران سمنانی بعد از یک ماه روزه داری و شب زنده داری در صفوف بهم پیوسته به شکرانه عید فطر به نماز ایستادند.

حضور کثیر مردم در ساعات اولیه صبح در خیابان های اطراف مصلی سمنان وتدابیر خاص ترافیکی وانتظامی شکوه خاصی به مراسم نمازبخشید.

مدیران اجرایی و فرماندهان انتظامی ونظامی نیز در صفوف نماز درجمع مردم سمنان حضور داشتند.

کاهش مشکلات سیل زدگان با طرح جهاد همبستگی

سرهنگ حمید دامغانی فرمانده سپاه قائم (عج) استان سمنان پیش از شروع نماز عید سعید فطر در جمع نماز گزاران گفت: امام خمینی (ره) مصداق واقعی ایمان و عمل صالح، خدامحوری و خدا باوری بود.

فرمانده سپاه قائم (عج) استان سمنان با اشاره به اینکه امام خمینی(ره) با توکل بر خدا و اعتقاد به اراده مردم انقلاب مردمی را شروع کرد و به پیروزی رساند، افزود: ملت و نظام با استقلال ئ عظمت به آزادی رسید.

دامغانی با توجه به اینکه دشمنان تا کنون توطئه های زیادی نسبت به کشور ایران داشته اند امروز در اوج قدرت و اقتدار در منطقه می درخشیم، اظهار کرد: دشمنان تمام ظرفیت های خود را بسیج کردند تا نسبت به کشور توطئه کنند که این عظمت ملت را نشان می دهد.

وی در ادامه گزارشی از اقدامات پاسداران وبسیجیان استان سمنان در مناطق سیل زده ارائه و عنوان کرد: یکی از طرح هایی که باعث کاهش مشکلات سیل زدگان در مناطق مختلف کشور می شود، طرح جهاد همبستگی است.

فرمانده سپاه قائم (عج) استان سمنان با اشاره به اینکه  همه ی مردم استان به خوبی در بعد مادی و معنوی برای کمک به سیل زدگان شتافتند، مطرح کرد: خدمات رسانی سپاه پاسداران و مردم استان مشت محکمی بر دهان دشمنان است.

دامغانی با اشاره به مشکلات منطقه کالپوش بر اثر رانش زمین در ماه‌های اخیر، گفت: و امروز کل کشور و ملت ایران در خدمات‌رسانی به مناطق سیل‌زده بسیج شده‌اند که این یادآور خاطرات دفاع مقدس است.

وی همچنین به اشاره کرد و گفت: سپاه همیشه در کنار مردم بوده و در جهت رفع مشکلات آن‌ها پیشتاز است و سپاه نه‌تنها در کنار مرزها و داخل کشور در حفظ امنیت فعالیت دارد، بلکه در سازندگی و عرصه‌های اجتماعی و فرهنگی هم دوشادوش ملت حرکت می‌کند.

اقامه نماز عید سعید فطر در 8 شهرستان

نماز عید  سعید فطر همچنین در مراکز شهرستان‌، مساجد جامع و در روستاها در مساجد روستا اقامه شد.

 نوای «اللهم اهل الکبریا و العظمه» مردم که به صورت هماهنگ و یکپارچه در نقاط مختلف شهرستان ها به گوش رسید، صحنه‌های بی‌نظیری از عشق و دلدادگی مردم به ارزش‌های الهی را به نمایش گذاشت.

صندوق‌های جمع‌آوری فطریه نیز توسط کمیته امداد امام خمینی(ره) و نهادهای حمایتی در مسیرهای منتهی به برگزاری نماز پرشکوه عید سعید فطر گذاشته شده بود و بسیاری از نمازگزازان قبل و بعد از اقامه نماز، فطریه خود را پرداخت کردند.

 

انتهای پیام/

http://dana.ir/1492667
ارسال نظر
نظرات