شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان البرز
ساعت: 10:46 منتشر شده در مورخ: 1398/03/18 شناسه خبر: 1493109
کارشناس سازمان جهانی بهداشت:
به دلیل خشونت گروه‎های وابسته به داعش یک چهارم از بیماری عفونی ابولا در کنگو شناسایی نمی‎شود + تصاویر
تیم های بهداشت و درمان به دلیل حملات و خشونت های گروه های شورشی وابسته به داعش به برخی مناطق دسترسی نداشته اند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از "تیتریک"؛ کارشناس سازمان جهانی بهداشت گفت که تقریبا یک چهارم از بیماری عفونی ابولا در شرق کنگو شناسایی نشده یا بسیار دیر کشف می شود.

دکتر "مارک رایان" مدیر اجرایی برنامه اضطراری سلامت در سازمان جهانی بهداشت به cbc گفت: "از زمان آغاز شیوع بیماری ابولا در ماه آگوست سال 2018 در استان های کیووی شمالی (North Kivu) و ایتوری (Ituri)، 2025 مورد بیماری و 1357 مورد مرگ ثبت شده است."

این دومین و بدترین شیوع این ویروس است.

 

تیم های بهداشت و درمان به دلیل حملات و خشونت های گروه های شورشی وابسته به داعش به برخی مناطق دسترسی نداشته اند.

این تیم ها از سوی محلی هایی که به بیگانگان اعتماد ندارند مورد حمله قرار گرفته اند.

 
 
 

رایان گفت که برای مبارزه با شیوع ابولا نیاز به ضمانت سیاسی گسترده تر داریم.

وی افزود: "ما برای دستیابی به مخالفان به دولت و رویکرد همه جانبه نیاز داریم ... رهبران کنگو در رابطه با شیوع بیماری باید متحدالقول باشند."

وی ادامه داد که طی دو هفته بیش از 85 بیماری کشف شده است. تیم های سازمان جهانی بهداشت روزانه 15000 مورد را پیگیری می کنند. این تعداد عظیم برای شناسایی علائم نیاز به بررسی دارند.

 

رایان به رسانه ای در ژنو گفت: "اجازه بدهید بسیار محتاط باشم، ما معتقدیم که بیش از 75 درصد موارد را تشخیص داده ایم. ممکن است یک چهارم از موارد از دید ما پنهان مانده باشد. شناسایی دیرهنگام این موارد یک مشکل است."

وی گفت که ما باید توانایی شناسایی زودهنگام و دقیق تر مخاطبان خود را داشته باشیم. حدود 90 درصد از کسانی که به طور بالقوه در معرض این ویروس قرار دارند، با واکسیناسیون که مؤثر است، موافقت کرده اند.

 

رایان ادامه داد: "اکنون آنها مسئله ما نیستند. تمام موارد ما جزء آن 10 درصدی هستند که با واکسیناسیون موافق نیستند. اپیدمی تحت کنترل نیست و به سرعت در مناطق روستایی مابالاکو (Mabalako) و میزان کمتری در شهر بوتمبو (Butembo) در حال شیوع و گسترش است."

 
 
 

وی با اشاره به اینکه حملات به کارمندان امدادرسان اخیرا کاهش یافته، اذعان داشت که در اوایل هفته جاری حمله ای مرگبار در راه است.

یک مقام رسمی گفت که 13 غیر نظامی طی حمله ای از سوی نیروهای دموکراتیک متحد کنگو (ADF) که با داعش در ارتباط است، کشته شدند.

معصومه میرحسینی

انتهای پیام/

http://dana.ir/1493109
ارسال نظر
نظرات