شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان خراسان شمالی
ساعت: 10:44 منتشر شده در مورخ: 1398/03/18 شناسه خبر: 1493155
رئیس شبکه دامپزشکی اسفراین خبر داد:
شیوع بیماری تب برفکی در دامهای سبک شهرستان اسفراین
رئیس شبکه دامپزشکی شهرستان اسفراین گفت: چند مورد بیماری تب برفکی در دام سبک در چند واحد دامی روستایی و عشایری اسفراین مشاهده شده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ صفایی، رئیس شبکه دامپزشکی اسفراین در گفتگو با خبرنگار عصر اترک، اظهار کرد: در پی گزارشات واصله و بازدید های کارشناسان شبکه دامپزشکی اسفراین چند مورد وقوع بیماری تب برفکی در دام های سبک چند واحد اپیدمیولوژیک روستایی و عشایری در شهرستان اسفراین مشاهده شد.

وی تصریح کرد: بنابر بررسی های انجام شده علت اصلی انتشار این بیماری در این واحد ها حمل و نقل غیر مجاز دام ، کوچ عشایر و عدم رعایت شرایط قرنطینه ای حمل از سوی برخی دلالان دام و دامداران است.

صفایی افزود: در صورت درگیری  دام ها با بیماری تب برفکی که از بیماری های اختصاصی دام است صدمات اقتصادی زیادی را برای دامداران بوجود می آید.

وی ادامه داد: شبکه دامپزشکی اسفراین از کلیه دامداران ، عشایر و روستاییان محترم تقاضا دارد چنانچه قصد خرید یا فروش و جابجایی دام را داشتند ضمن مراجعه به این شبکه علاوه بر مطمئن شدن از سالم یا بیمار بودن دام نسبت به اخذ مجوز قرنطینه ای حمل اقدام کنند.

رئیس شبکه دامپزشکی اسفراین خاطر نشان کرد: بیماری تب برفکی از بیماری های اختصاصی دام می باشد که قابل انتقال به انسان نمی باشد و خطری برای انسان ندارد.

انتهای پیام/

http://dana.ir/1493155
ارسال نظر
نظرات