شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان گلستان
ساعت: 09:10 منتشر شده در مورخ: 1398/03/19 شناسه خبر: 1493170
طنز؛
موشک های ناسا و درب آلومینیمی حمام!
یک پیمانکار خیر ندیده پیدا شده که توانسته 20 سال سرناسا را کلاه بگذارد و آلومینیم ضایعاتی را به جای آلومینیم با کیفیت به آنها قالب کند.همین امر هم منجر به شکست دو ماموریت پرتاب موشک و خسارت 700 میلیارد دلاری به ناسا شد!‌

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از گلستان ما؛ این روزها که رئیس جمهور مملکت در حال نظرسنجی از درون خودرو است و شهردار سابق تهران دست به اسلحه برده و همسر دومش را راهی سینه قبرستان کرده است، ما کماکان منتظر هستیم تا یک نفر سرش را از پنجره وزرات بهداشت بیرون بیاورد و از سرطان زا بودن خرما و ماکارونی و تن ماهی بگوید یا وزارت صنعت و معدن ما را از مضرات استفاده بیش از حد بنزین آگاه کند تا با استفاده سر دوش های جادویی صرفه جویی کنیم و حتی بنزین را به سایر بلاد صادر کنیم!

اما در بین همین اخبار کشمشی خبر آمد یک پیمانکار خیر ندیده پیدا شده که توانسته 20 سال سرناسا را کلاه بگذارد و آلومینیم ضایعاتی را به جای آلومینیم با کیفیت به آنها قالب کند.

همین امر هم منجر به شکست دو ماموریت پرتاب موشک و خسارت 700 میلیارد دلاری به ناسا شد!‌ ملاحظه می فرمائید برخی از این پیمانکاران چه قدر وقیح شده اند؟! ( البته پیمانکاران خارجی وگرنه پیمانکارن ما که همگی شریف و پاکدست هستند) مرد حسابی شوخی شوخی با تجهیزات موشکی ناسا هم شوخی ؟! خدا وکیلی تن ویکتور لوستیک بزرگترین کلاهبردار جهان ( کسی که برج ایفل را به چند نفر فروخت و ...) با شنیدن این اخبار در گور می لرزد!

شما اگر درآمد بیشتر می خواهید راه دارد و حق ندارید با جان مردم آن هم دانشمند و فضانورد جماعت بازی کنید! کافی است از در آلومینیمی حمام عمومی محله تان که سالهاست مخروبه شده، عکس بگیرید و در سایت دیوار با قیمت نجومی به معرض فروش بگذارید. از فردا آلومینیم قیمتش فضایی می شود و سهامش در بورس هم سر به فلک می کشد!

اما از آنجایی که ما با شنیدن اخبار به صورت پیش فرض و غریزی به نیمه پر آفتابه نگاه می کنیم و سعی میکنیم حتی از دل اخبار منفی، نکات مثبت پیدا کنیم، چند پیشنهاد سوفسطایی و فلک فرسا با همین رویکرد ارائه می کنیم علی برکت الله:

الف) حذف پیمانکاران غریبه:

هر چند ما در مملکت پیمانکار متقلب نداریم ولی ممکن است گاهی اوقات شیطان بی خطی کند و پیمانکاران عزیز را گول بزند. فلذا وقتی احتمال سوء استفاده و ضرر به اموال بیت المال وجود دارد، چرا روزه شک دار بگیریم و برای خودمان دردسر بتراشیم. مگر پسر باجناق که تازه از پیام نور تازه آباد لیسانس گرفته یا نوه دائی خانم که ترم هفت دانشگاه آزاد درس می خواند و سایر اقوام  با دو صد رساله فرسوده در انبان و تجارب مدیریتی در کانال ها و گروه های تلگرامی فاخر، چه کم از پیمانکاران پیر و پاتال دارند؟!

ب) تست مجدد آلیاژهای خودروها:

در قضیه ناسا و آلومینیم های ضایعاتی، ظاهراً آزمایشگاهی که در ناسا آلومینیم ها را تائید می کرده ، در کارش کوتاهی کرده و نتوانسته از بی کیفیت بودن آنها مطلع شود.

با توجه به اینکه خودروهای داخلی ما در تصادف با درخت، شتر، حتی گیاهان ساقه دار دچار خسارات عجیب و غریب و بعضاً کشته شدن تعدادی از هموطنان می شود، پیشنهاد می شود یک بار دیگر آهن و فولاد مصرفی شرکت های خودروساز بررسی شوند، شاید یک شیر پاک خورده( شاید هم دامداران یا میهن خورده) چوب خیزران یا بامبو را به جای فولاد به این شرکت ها قالب می کند که با هر تصادف بخش اعظمی از سرنشینان خودروها ریق رحمت را با همه مخلفاتش سر می کشند؟!

انتهای پیام/

 

http://dana.ir/1493170
ارسال نظر
نظرات