شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان خراسان جنوبی
ساعت: 14:27 منتشر شده در مورخ: 1398/03/18 شناسه خبر: 1493226
امام جمعه فردوس:
راه پیشرفت در اعتماد به نیروهای داخلی است/ در سایه مقاومت پیروزی حتمی است
امام جمعه فردوس گفت: راه پیشرفت کشور اعتماد به نیروهای داخلی است و امیدواریم دولت نیز به این امر توجه کرده و این کار را عملی کند تا به شایستگی انقلابمان را ادامه داده و صادر کنیم.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ حجت‌الاسلام و المسلمین محمدرضا بابایی امام جمعه فردوس در گفت‌وگو با خاورستان، در خصوص سخنان مقام معظم رهبری در روز ارتحال رهبر کبیر انقلاب اظهار کرد: یکی از شاخص‌ترین ویژگی‌های امام خمینی(ره) مقاومت و عدم‌سازش با دشمن بود که توانستند آن را در ملت ایران نهادینه کنند.

 
وی افزود: الحمدلله با گذشت چهل سال از پیروزی انقلاب اسلامی و با وجود دشمنی چون آمریکا که به خون ما تشنه است و هدفی جز براندازی نظام جمهوری اسلای ایران ندارد، توانستیم با ایستادگی و مقاومت، تهدیدها و تحریم‌ها را پشت سر بگذاریم.
 
امام جمعه فردوس عنوان کرد: دشمنان مسأله جنگ، اختلاف‌انگیزی بین مردم در مقابل نظام، گرانی و مشکلات معیشتی را مطرح کردند اما مردم، انقلابی که امام راحل به آن‌ها هدیه کرده بود را هرگز فراموش نمی‌کنند و در مقابل همه درخواست‌ها و زیاده‌خواهی‌های آن‌ها ایستادگی می‌کنند.
 
حجت‌الاسلام بابایی ادامه داد: زمانی که امام خمینی (ره) فرمودند شاه باید برود بعضی مراجع می‌گفتند این شدنی نیست باید با شاه سازش و او را نصیحت کنید اما رهبر کبیر انقلاب با تلاش‌های چندین ساله خود در مردم بصیرت و مقاومت ایجاد کردند تا بالاخره انقلاب اسلامی به پیروزی رسید.
 
مقاومت راه شکست دشمن
وی با بیان این‌که بعد از پیروزی انقلاب اسلامی نیز این مقاومت است که ما را سربلند کرده، تصریح کرد: اگر اکنون در همه دنیا نام‌آور هستیم به دلیل درس مقاومتی که امام راحل به ما آموخته، است. آموزه امام خمینی (ره) نیز برخاسته از سنت پیامبر(ص) و ائمه علیهم‌السلام است که در مقابل ظلم ایستادگی کردند و رهبر معظم انقلاب نیز به خوبی این مسأله را تببین کردند که راه پیروزی و عزت اسلامی و شکست دشمن، مقاومت است.
 
امام جمعه فردوس بیان کرد: زمانی که قدرت نظامی نداشتیم و دشمن در جنگ تحمیلی طمع تصرف ایران را داشت، توانستیم 8 سال مقاومت کنیم.
 
حجت‌الاسلام بابایی افزود: اکنون جمهوری اسلامی ایران به قدری قوی است که با موشک‌های نقطه‌زن دوربرد خواب راحت را از اسرائیل و آمریکا گرفته است.
 
وی با بیان این‌که آن زمان که آمریکا و اسرائیل زور می‌گفتند و موشک‌های آن‌ها بر سر مردم بی‌گناه ریخته می‌شد و ما فقط تلفات می‌دادیم گذشته، متذکر شد: دوران افول اسرائیل و آمریکا فرا رسیده است.
 
هرگز از هیمنه دروغین دشمن نترسید
امام جمعه فردوس گفت: مقام معظم رهبری بارها فرمودند آمریکا در حال افول و قدرت او قدرت پوشالی است و به مردم و مسئولان نیز سفارش کردند که هرگز از هیمنه دروغین دشمن نترسید و مقاومت کنید چراکه در سایه مقاومت پیروزی حتمی است.
 
حجت‌الاسلام بابایی ادامه داد: همچنین ایشان مخصوصا به جوانان مژده دادند که در آینده نه‌چندان دور در قدس نماز خواهید خواند، قدس آزاد خواهد شد و طرح‌های آمریکا و اذنابشان رو به شکست است و ان‌شاءالله جهان در قلمرو اسلام خواهد بود.
 
وی با بیان این‌که در مقابل ظالم تسلیم‌شدن، دشمن را جری می‌کند، تصریح کرد: هرچند مقاومت تلفات و هزینه دارد اما عزت و سربلندی را به دنبال دارد.
 
امام جمعه فردوس ادامه داد: نباید به دلیل این‌که چند صباحی به بعضی مسائل دنیوی برسیم عزت، شرافت، انقلاب و دینمان را زیر پا بگذاریم و سازش کنیم.
 
حجت‌الاسلام بابایی با بیان این‌که سازش در ملت مسلمان یعنی ذلت، گفت: همان‌طور که امام حسین (ع) فرمودند "هیهات من الذله" ما شهادت، تنگدستی، تحریم و تهدید را می‌پذیریم اما ذلت را نمی‌پذیریم.
 
وی با بیان این‌که متأسفانه دولت‌ها از آن‌چه برای قذافی‌ها و ویتنام پیش آمد عبرت نمی‌گیرند، عنوان کرد: وقتی شخصیتی از نظام ما روز روشن به عراق سفر کرده و با همه شخصیت‌ها دیدار می‌کند و در خیابان‌ها قدم می‌زند اما دشمن که 70 میلیارد دلار هزینه می‌کند باید شب و با چراغ خاموش در پایگاه نظامی بنشیند، این نشان از اقتدار نظام جمهوری اسلامی ایران و افول و شکست دشمن است.
 
امام جمعه فردوس خاطرنشان کرد: امیدواریم دولت و ملت ایران کماکان با وحدت راه را ادامه دهند و دشمن را زمین‌گیر کنند.
 
حجت‌الاسلام بابایی بیان کرد: دشمنان، ملت ایران را تهدید و تحریم کردند اما وقتی دیدند مقاومت در ملت ایران است از درِ فریب و نفاق وارد شدند که ما ملت ایران را دوست داریم و اگر با ما کنار بیایند ما آن‌ها را تقویت می‌کنیم اما ملت ایران دیگر گول این ترفندهای دشمن را نخواهند خورد و اکنون نیز با مقاومت دشمن را زمین‌گیر خواهند کرد.
 
عملی‌نشدن توصیه‌های مقام معظم رهبری
وی متذکر شد: بیش از دو دهه است که رهبر معظم انقلاب اسلامی برای جداشدن اقتصاد از نفت تذکر می‌دهند چراکه نفت در جهان با تغییر قیمت مواجه است و مدام اقتصادمان را متزلزل می‌کند.
 
امام جمعه فردوس افزود: بارها مقام رهبری فرمودند نگاهتان به داخل باشد مخصوصا از قدرت و پتانسیل جوانان استفاده کنید اما متأسفانه این کار عملی نشده است.
 
راه پیشرفت در اعتماد به نیروهای داخلی است
حجت‌الاسلام بابایی با بیان این‌که دولت باید کار را به جوانان بسپارد، تصریح کرد: راه پیشرفت ما این است که به نیروهای داخلی اعتماد کنیم و همان‌طور که رهبر معظم انقلاب اسلامی فرمودند باید از اقتصاد تک محصولی نفت فرار کنیم و روی پای خود بایستیم. امیدواریم دولت نیز به این امر توجه و این کار را عملی کند تا به شایستگی انقلابمان را ادامه دهیم و صادر کنیم.
 
انتهای پیام/
http://dana.ir/1493226
ارسال نظر
نظرات