شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان مرکزی
ساعت: 12:58 منتشر شده در مورخ: 1398/03/18 شناسه خبر: 1493239
مدیرکل دفتر مدیریت بحران استانداری مرکزی خبر داد
اطفاء حریق ۳۰۰ هکتار از مراتع استان مرکزی
مدیرکل دفتر مدیریت بحران استانداری مرکزی از اطفاء حریق ۳۰۰ هکتار از مراتع استان مرکزی در تعطیلات اخیر خبر داد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ حمید غیاثی مدیرکل دفتر مدیریت بحران استانداری مرکزی در گفتگو با دیار آفتاب گفت: با شروع فصل گرما و با توجه به عوامل مختلف، بیش از ۳۰۰ هکتار از اراضی مرتعی استان مرکزی دچار آتش‌سوزی شده که با تلاش اداره کل منابع طبیعی و همکاری مجدانه واحدهای آتش‌نشانی شهرداری‌های استان، دهیاری‌ها، به‌ویژه نیروها روستایی، آتش‌سوزی‌ها مهار و از سرایت آتش به کشتزارهای گندم، جو و غیره جلوگیری شد.

غیاثی با اشاره به اینکه شهرستان‌های ساوه و اراک به‌عنوان بیشترین کانون آتش‌سوزی در روزهای اخیر بودند، اظهار کرد: با توجه به بارندگی‌های امسال و رشد و نمو بسیار خوب گیاهان مرتعی و متعاقب آن گرم شدن هوا و خشکیدن گیاهان، شرایط برای بروز آتش‌سوزی‌های گسترده به وجود آمده است.

وی ضمن درخواست از گردشگران و هم استانی‌های شریف برای رعایت نکات ایمنی در هنگام حضور در مراتع استان ، به‌ویژه مراتع هم‌جوار با مزارع کشاورزی ، گفت: بی‌احتیاطی برخی از افراد در روشن کردن و رهاسازی آتش و همچنین ریختن زباله ازجمله شیشه در طبیعت، موجب ایجاد آتش‌سوزی در مراتع و تهدید مزارع کشاورزی می‌گردد.

مدیرکل دفتر مدیریت بحران استانداری مرکزی با تشکر از تمام عوامل امدادی به‌ویژه نیروهای مردمی که با تجهیزات آتش‌بر در اطفاء حریق مراتع کمک‌کار نیروهای امدادی هستند؛ عنوان کرد: شماره تلفن ۱۵۰۴ منابع طبیعی استان مرکزی، به‌صورت ۲۴ ساعته آماده دریافت گزارش‌ها آتش‌سوزی و متعاقب آن اعزام نزدیک‌ترین عوامل امدادی به محل حادثه است.

استان مرکزی با ۲۹ هزار و ۵۳۰ کیلومترمربع وسعت، حدود یک و ۸۲ صدم درصد از مساحت کشور را به خود اختصاص داده که ۷۰ درصد آن را عرصه‌های منابع طبیعی تشکیل می‌دهند.

انتهای پیام/

 
http://dana.ir/1493239
ارسال نظر
نظرات