شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان هرمزگان
ساعت: 14:31 منتشر شده در مورخ: 1398/03/18 شناسه خبر: 1493262
کارشناس هواشناسی هرمزگان:
گرم شدن هوای هرمزگان طی هفته جاری/ گروه حساس از ترددهای غیر ضروری در ساعات گرم روز خودداری کنند
کارشناس هواشناسی هرمزگان با اشاره به گرم شدن هوای هرمزگان طی هفته جاری گفت: با توجه به افزایش دمای استان سالمندان، بیماران و کودکان از ترددهای غیر ضروری در ساعات گرم روز خودداری کنند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ هاشم هاشمی، کارشناس هواشناسی هرمزگان در گفتگو اختصاصی با خبرنگار هرمز با اشاره به افزایش هوای استان طی هفته جاری اظهار کرد: با توجه به تقویت هوای گرم روی جنوب کشور و استان هرمزگان طی روزهای آینده شاهد افزایش محسوس دما در استان خواهیم بود.

کارشناس هواشناسی هرمزگان با بیان اینکه تقویت هوای گرم در روزهای دوشنبه و سه شنبه بیشتر احساس می شود، عنوان کرد: طی این مدت بیشینه های دما در مناطق خشک به بیش از ۴۲ درجه سلسیوس و در شرق و غرب استان به خصوص میناب، رودان و بستک با توجه به کاهش محسوس رطوبت نسبی به آستانه ۴۹ درجه سلسیوس نیز خواهد رسید.

هاشمی تصریح کرد: طی روزهای دوشنبه تا پنجشنبه با توجه به تقویت بادهای ۱۲۰روزه در جنوب شرق کشور احتمال خیزش گرد و غبار در مناطق شرقی هرمزگان دور از انتظار نخواهد بود.

وی با بیان اینکه در ساعات بعد از ظهر روزهای شنبه و دوشنبه در محدوده شرق تنگه هرمز تا جاسک با توجه به افزایش سرعت وزش باد جنوب غربی تا ۳۸ کیلومتر بر ساعت خواهد رسید، بیان کرد: دریا در این محدوده متلاطم خواهد بود و شناورهای سبک و صیادی از تردد دریایی در بعد از ظهر خودداری کنند.

کارشناس هواشناسی هرمزگان خاطر نشان کرد: با توجه به افزایش دمای استان سالمندان، بیماران و کودکان از ترددهای غیر ضروری در ساعات گرم روز خودداری کنند.

انتهای پیام/

http://dana.ir/1493262
ارسال نظر
نظرات