شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان آذربایجان غربی
ساعت: 08:54 منتشر شده در مورخ: 1398/03/19 شناسه خبر: 1493358
عضو هیات رئیسه کمیسیون اقتصادی مجلس:
خوداتکایی و استقلال اقتصادی پیش‌نیاز مقاومت است/ نقشه‌های دشمن با مقاومت اقتصادی نقش بر آب می‌شود
نماینده مردم خوی و چایپاره در مجلس شورای اسلامی، گفت: خوداتکایی و استقلال اقتصادی پیش نیاز و محور اصلی تحقق اصل مقاومت است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ سید تقی کبیری در گفت و گو با خبرنگار اروم نیوز، با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در خصوص مقاومت و اثرات ایستادگی در برابر دشمنان، اظهار داشت: رهبر معظم انقلاب اسلامی در سخنان خود به کلیدی ترین مسئله اشاره کردند، جریانات دو ماهه اخیر هم نشان داد که این نقطه مهم برون رفت از بحران در کشورهای منطقه بوده و در کشور نیاز داریم تا به محور مقاومت توجه کنیم.

وی، افزود: مطرح کردن اقتصاد مقاومتی توسط رهبر معظم انقلاب اسلامی نیز دقیقا در این راستا است، این درست است که برجستگی مقاومت همواره در زمینه مسائل نظامی است، اما مسائل نظامی عمدتا برای فشار در زمینه مسائل اقتصادی است تا جایی که کشوری مثل آمریکای جنایتکار و اذناب آن بعد از اوایل دوره انقلاب با به راه انداختن جنگ نتیجه نگرفتند و امروز بعد از حدود ۴۰ سال وارد جنگ اقتصادی شده و این امر نشان می دهد که مقاومت اقتصادی مهم تر از مقاومت نظامی است و به همین دلیل آمریکا وارد این فاز شده است.

عضو هیات رئیسه کمیسیون اقتصادی مجلس، تاکید کرد: بعد از اردیبهشت ماه که آمریکا معافیت های کشورهای منطقه را در خرید نفت ایران برداشت این تصور وجود داشت که اوج فشار به ایران وارد و به یک شوک ارزی فرو می رویم، همزمان با این مسئله آمریکا موضوع تهدید نظامی را نیز مطرح کرد که خواست وارد فاز نظامی هم بشود.

وی، تاکید کرد: آمریکا امروز اعلام می کند که بدون هیچ پیش شرطی حاضر است وارد مذاکره با ایران شود، آمریکایی که خودش مسئله جنگ نظامی و پیش شرط های مذاکره با ایران را مطرح می کرد اکنون این رفتار او دقیقا به خاطر 2 مسئله مقاومت نظامی و مقاومت اقتصادی است.

کبیری، ادامه داد: در مقاومت نظامی مجموعه نیروهای نظامی و رهبری، دولت و مجلس با پوشیدن لباس تمام قد سپاهی اعلام کردند که اگر قرار بر این است استکبار جهانی در منطقه غلطی از او سر بزند مجموعه نظام در برابر او می ایستد و این مقاومت در حقیقت تهدیدهای نظامی آمریکا را به این تبدیل کرد که آمریکا وارد فاز مذاکره بدون شرط شود و ما اعتقاد داریم که این نیز فریب دیگری است.

نماینده مردم خوی و چایپاره در مجلس شورای اسلامی، گفت: مقاومت اقتصادی هم مسئله دوم است که در مقاومت اقتصادی آمریکا اعلام کرد که صادرات نفت ایران را به صفر می رساند، با این روش علی رغم اینکه شوکی به بازار ارز وارد شد اما خیلی سریع اوضاع به حالت اولیه خود بازگشت.

وی، افزود: این نشان داد که اگر در مقاومت اقتصادی نیز اتفاقی بیفتد طبیعتا آمریکا در جنگ اقتصادی عمل نمی کند بنابراین خوداتکایی و استقلال اقتصادی محور مقاومت اقتصادی است.

عضو هیات رئیسه کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، ابراز کرد: کلیدواژه مقاومت اقتصادی رهایی از وابستگی محض است و با توجه به ظرفیتی که منطقه ما دارد و همسایگی با ۱۵ کشور با بیش از ۶۰۰ هزار جمعیت که همسایه ردیف اول است که اگر همسایگان ردیف دوم با کشورمان را نیز محاسبه کنیم شاید با حدود ۳۰ کشور همسایگی داریم که این ظرفیت به شرطی که دولت با اراده بوده و پای کار باشد یقینا می تواند در مقابله با موضوع جنگ اقتصادی آمریکا بوده و مقاومت اقتصادی هم نقشه های دشمن را نقش بر آب می کند.

انتهای پیام/

http://dana.ir/1493358
ارسال نظر
نظرات