شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان مرکزی
ساعت: 13:31 منتشر شده در مورخ: 1398/03/19 شناسه خبر: 1493483
فرمانده سپاه روح‌الله استان مرکزی:
مخاطبین یادواره‌های شهدا از خاص به عام تبدیل شود/ استفاده از ظرفیت‌های هنری برای ارائه فرهنگ شهدا
فرمانده سپاه روح‌الله استان مرکزی ضمن بیان اینکه محور کار شهدایی باید ارائه فرهنگ شهید و شهادت باشد گفت: نباید از انجام کارهای بزرگ ترسید و باید با اراده و تلاش در زمینه شهدایی قدم برداشت و با استفاده از ظرفیت‌های هنری طرح‌های مناسبی را درزمینهٔ شهدا پیاده‌سازی کرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از دیار آفتاب؛ سردار محسن کریمی فرمانده سپاه روح‌الله استان مرکزی امروز در صد و سی و ششمین جلسه ستاد کنگره نقش امام خمینی (ره) در دفاع مقدس و ۶۲۰۰ شهید استان مرکزی گفت: در این کنگره زمانی که انگیزه افراد مختلف و تعدد داوطلبین برای اجرای برنامه‌ها دیده‌شده در مسیر برنامه‌ریزی و اجرای کنگره، بر بنای آن افزودیم و همین انگیزه و شور  موجود در مراجعه‌کنندگان بود که باعث شد امروز از ۷ اجلاسیه، بدون در نظر گرفتن پیش اجلاسیه ها و یادواره‌های در حال برگزاری به ۱۲ اجلاسیه برسیم.

کریمی هدف از برگزاری یادواره‌ها را تبیین راه شهدا برای مخاطبین عنوان کرد و افزود: مکان برگزاری یادواره‌ها هرجایی می‌تواند باشد ولی باید سعی شود مکان برگزاری یادواره‌های شهدا را طوری انتخاب کنیم که مخاطبمان از خاص به عام تبدیل شود و از محدود کردن جامعه مخاطب جلوگیری کنیم.

وی قرار دادن افراد در مسیر وزیدن معارف دینی را یک شیوه تربیتی ارائه‌شده در اسلام برشمرد و بیان کرد: با محدود نکردن مخاطب و برگزاری یادواره‌ها در مراکز بازتر و عام‌تر و با یک برنامه‌ریزی دقیق می‌توان افراد بسیاری را حداقل از مسیر وزیدن امور معنوی گذراند که شاید به برکت شهدا این دست برنامه‌ها تأثیری بر همه داشته باشد.

فرمانده سپاه روح‌الله استان مرکزی ضمن بیان اینکه محور کار شهدایی باید ارائه فرهنگ شهید و شهادت باشد اظهار کرد: نباید از انجام کارهای بزرگ ترسید و باید با اراده و تلاش در زمینه شهدایی قدم برداشت و با استفاده از ظرفیت‌های هنری طرح‌های مناسبی را درزمینهٔ شهدا پیاده‌سازی کرد.

وی در خصوص برگزاری اولین یادواره مردمی شهدای گمنام گفت: تمام موارد ذکرشده ازجمله محدود نکردن مخاطبین به مخاطبان خاص، استفاده از ظرفیت‌های هنری، استفاده از فرصت شهدای گمنام تدفین شده در استان، در برگزاری این یادواره مردمی رعایت شود و داوطلبین انجام چنین برنامه‌ای برای انجام آن بااراده قوی پای‌کار باشند.  

کریمی در خصوص کمیته مهندسی کنگره نیز خاطرنشان کرد: استان مرکزی در ۷۰ الی ۸۰ طرح و ایده در حوزه مهندسی رزم در دوران دفاع مقدس تأثیر و نقش داشته که نیاز است کمیته مهندسی برای تبیین این موارد و اجرای برخی از آن پروژه‌ها در باغ‌موزه دفاع مقدس، باقوت پی گیر باشد.

مسئول کارگروه عملیات ستاد کنگره شهدای استان:

حضور استان مرکزی در ۳۵ عملیات آفندی دفاع مقدس

سعید وفایی مسئول کارگروه عملیات ستاد کنگره شهدای استان مرکزی در این جلسه گفت: به‌واسطه شهدا باید تلاش کرد تا آنچه از خون همین شهدا به‌دست‌آمده را ماندگار کنیم.

وفایی ضمن بیان اینکه استان مرکزی در ۳۵ عملیات آفندی دفاع مقدس حضورداشته است افزود: تابه‌حال ۱۷۵ مورد اعزام از استان مرکزی بررسی‌شده است اما قطعاً تعداد اعزام‌ها از استان مرکزی بیش‌تر از این است و در یک حساب سرانگشتی می‌توان گفت فقط ۶۰ اعزام مخصوص کردستان صورت گرفته است.

وی  عنوان کرد: مدارکی در حوزه عملیات جمع‌آوری‌شده است اما نقل‌قول‌های شفاهی هستند و نیاز است برای قطعیت و ثبت آن‌ها سندی بیابیم که این کار باید توسط نماینده‌ای در نواحی شهرستان‌ها صورت گیرد.

 مسئول کارگروه عملیات ستاد کنگره اظهار کرد: تمام تلاش خود را به کار گرفته‌ایم که عملیات تا عملیات رمضان را  به‌عنوان یک جلد کتاب به چاپ برسانیم.

وی ادامه داد: کتاب‌های لشکر ۱۷ هم در حال چاپ است. جلد اول آن چاپ شد و در حال حاضر قرار است مجدداً بازخوانی شود و در جلد دوم نیز  بررسی‌های لازم برای رفع و اصلاح مشکلات موجود در آن انجام‌شده است.

وفایی خاطرنشان کرد: لیست تفکیک‌شده‌ای از دریافت‌کنندگان این کتاب ها آماده می شود و این کتاب ها جهت بررسی و ارائه نظرات برای آنها ارسال خواهد شد که این لیست متشکل از محققان و پژوهشگران، برخی ارگانها و کتابخانه ها و افراد صاحب نظر و با تجربه است.

انتهای پیام/

http://dana.ir/1493483
ارسال نظر
نظرات