شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان مازندران
ساعت: 10:30 منتشر شده در مورخ: 1398/03/20 شناسه خبر: 1493712
در گفت‌وگو با مسئول باغ‌وحش بابلسر عنوان شد؛
واقعیت باغ وحش بابلسر/ کلاهبرداران مجازی منتظر احضاریه دادگاه باشند+فیلم
این روزها برخی از افراد، فضای مجازی را محلی برای سوءاستفاده‌گری یافته‌اند و این بار نوبت به باغ وحش بابلسر رسید تا مورد هجمه برخی از سودجویان قرار گیرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از بلاغ، این روزها برخی از افراد، فضای مجازی را محلی برای سوءاستفاده‌گری یافته‌اند و هر روز در پی این هستند تا شخص یا نهادی را مورد هجمه قرار داده تا بتوانند به اهداف خود دست پیدا کنند.
 
اینبار نوبت به باغ وحش بابلسر رسید تا مورد هجمه برخی از سودجویان قرار گیرد و با انتشار تصاویری به اسم حمایت از حیوانات به افکارعمومی القا کنند که وضعیت نگهداری حیوانات در این باغ وحش نامطلوب است.
 
در همین راستا و برای روشن شدن موضوع سری به باغ وحش بابلسر زده‌ایم تا از نزدیک شاهد وضعیت نگهداری حیوانات باشیم.
 
شاهپور داشاد موسس باغ وحش بابلسر در گفت‌وگو با خبرنگار ما اظهار کرد: باغ وحش بابلسر از سال 1366 تاسیس شده و در حال حاضر دارای 6 نفر پرسنل است که به صورت خصوصی درحال فعالیت اما زیر نظر سازمان محیط زیست قرار دارد.
 
وی با اشاره به اینکه باغ وحش دارای پزشک و زیرنظر اداره دامپزشکی است خاطرنشان کرد: عکس‌هایی که در فضای مجازی به اسم باغ وحش بابلسر منتشر شده به هیچ عنوان برای این باغ‌وحش نیست.

موسس باغ وحش بابلسر تصریح کرد: این باغ وحش تنها باغ وحش استان‌های مازندران، سمنان، گلستان و گیلان است که در شهر بابلسر استان مازندران واقع شده و برخی افراد به خاطر اینکه آستانه تحمل چنین مجموعه‌ای را ندارند از روی حسادت این کارها را انجام می‌دهند و سپس با تماس تلفنی درخواست‌هایی را مطرح می‌کنند.
 
داشاد ادامه داد: پس از انتشار تصاویری که به اسم باغ وحش بابلسر در فضای مجازی منتشر شد برخی از افراد با ما تماس گرفتند و با درخواست مبالغی وعده دادند که عکس‌ها را پاک می‌کنند که نشان از کلاهبرداری در این موضوع دارد.
 
وی افزود: از افرادی که این تصاویر را منتشر کردند و تماس گرفتند برای دریافت پول، شکایت شده و در مرجع قضایی در حال پیگیری هستیم چراکه این افراد باید ادعاهای خود را ثابت کنند.
 
موسس باغ وحش بابلسر با بیان اینکه درب باغ وحش به روی همه باز است خاطرنشان کرد: در روز بیش از صد نفر مراجعه کننده از این باغ وحش بازدید می‌کنند که اگر مواردی باشد خود بازدیدکنندگان می‌توانند اطلاع دهند.
 
داشاد با بیان اینکه نگهداری از حیوانات در این سطح کار بسیار سختی است گفت: کار نگهداری از حیوانات و تامین غذای آن‌ها بسیار سخت است اما با این وجود ما این کار را می‌کنیم و برخی افراد که هم‌اکنون کاسه داغ‌تر از آش شده‌اند و شیپور حمایت از حیوانات سر می‌دهند کوچکترین اقدامی برای حیوانات انجام نمی‌دهند.
 
وی اظهار کرد: سازمان محیط زیست نظارت دقیقی بر باغ وحش دارد و هر حیوان از زمان تحویل تا مرگ زیرنظر آمار محیط زیست قرار دارد.
 
موسس باغ وحش بابلسر خاطرنشان کرد: طاووس، فلامینگو، قو، ماکائو، شیر، ببر، پلنگ، خرس، گرگ، گراز، لاما، قوچ کامرونی، شتر، عقاب‌های شاهی از جمله گونه‌هایی هستند که در این باغ وحش نگهداری و تکثیر می‌شوند.
 
داشاد با بیان اینکه عشق و علاقه موجب شده تا این کار را دنبال کنیم، تصریح کرد: اگر فردی می‌خواهد وارد این کار شود باید تمام زندگی خود را برای آن بگذارد و درحالی که این کار سرمایه زیادی می‌خواهد و شاید سرمایه‌گذاری در بانک و جاهای دیگر سودآوری بیشتری داشته باشد اما به خاطر عشق و علاقه ما این کار را به صورت خانوادگی دنبال می‌کنیم.
 
وی در پایان گفت: درحالی که نگهداری حیوانات در تمام دنیا یکی از ارکان جذب توریست محسوب می‌شود و دولت بر روی آن سرمایه‌گذاری می‌کند اما متاسفانه در اینجا مسئولان حمایت‌های لازم را انجام نمی‌دهند.
 
به گزارش بلاغ، پس از بازدید از مجموعه باغ وحش بابلسر متوجه شدیم تمامی مطالب منتشر شده شایعه بوده و حیوانات در سلامتی کامل به سر می‌برند که فیلم این بازدید برای مشاهده شما در زیر قرار گرفته است.

انتهای پبام/

http://dana.ir/1493712
ارسال نظر
نظرات