شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: بین الملل
ساعت: 09:27 منتشر شده در مورخ: 1398/03/20 شناسه خبر: 1493729
پس از انتشار خبرهای مختلف درباره آزادی قریب‌الوقوع محکوم لبنانی-آمریکایی در ایران، رئیس‌جمهور لبنان در خصوص این مسئله توضیحاتی داد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ طی یک هفته اخیر رسانه‌های مختلف از آزادی نزدیک «نزار زکا» تبعه لبنانی-آمریکایی بازداشت شده در ایران (در آبان‌ماه ۱۳۹۴) به اتهام اقدام علیه امنیت ملی ایران خبر دادند.

 
در تازه‌ترین خبرها روزنامه «الجمهوریه» لبنان امروز دوشنبه گزارش داد، «میشل عون» در پاسخ به سوالی در این باره اعلام کرده است: «از زمانی که نزار در تهران بازداشت شد، نامه‌ها و درخواست‌هایی [برای کمک به آزادی وی] دریافت کردم. با خانواده وی نیز دیدار داشتم و مذاکرات ناموفقی که برای تبادل انجام شد، دنبال می‌کردم. زمانی که دریافتم مسأله وی نباید طول بکشد دست به کار شدم».
 
عون توضیح داد: نزار قبل از اینکه آمریکایی باشد، لبنانی است و نباید تنهایش گذاشت. نزد رئیس‌جمهور ایران حسن روحانی (برای آزادی وی) پادرمیانی کردم و وی [با درخواست من برای پیگیری موضوع] موافقت کرد. «عباس ابراهیم» مدیرکل امنیت عمومی را مأمور کردم تا هر آنچه لازم است در این باره انجام دهد، وی مرد این مأموریت‌هاست».
 
وبگاه لبنانی «النشره» دیروز (دوشنبه) اعلام کرد؛ عباس ابراهیم مدیر اداره کل امنیت عمومی لبنان بیروت را به مقصد تهران ترک کرد.
 
همچنین پایگاه لبنانی «دیلی استار» شنبه هفته جاری (۱۸ خرداد) در خبری درباره وضعیت نزار زکا تبعه لبنانی- آمریکایی گزارش داد، وی ظرف ۴۸ ساعت آینده وارد بیروت خواهد شد.
 
بر اساس این گزارش، زکا در دادگاهی در ایران به دلیل همکاری با دولت خارجی علیه منافع ملی ایران به ۱۰ سال حبس و پرداخت ۴.۲ میلیون دلار محکوم شده است.
 
«سعد الحریری» نخست‌وزیر لبنان اسفندماه گذشته در ملاقاتی که با خانواده نزار زکا داشت، گفته بود: موضوع زکا را به صورت هفتگی با رئیس‌جمهور لبنان بررسی می‌کند.
 
منبع: فارس
http://dana.ir/1493729
ارسال نظر
نظرات