شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان آذربایجان غربی
ساعت: 10:32 منتشر شده در مورخ: 1398/03/20 شناسه خبر: 1493744
اروم نیوز گزارش می دهد؛
پیشرفت ۸۵ درصدی بیمارستان جامع و تخصصی زنان ارومیه/ اتمام پروژه نیازمند ۶۰ میلیارد اعتبار است
بیمارستان جامع زنان ارومیه به پیشرفت ۸۵ درصدی رسیده است و در صورت تامین اعتبار به زودی به بهره برداری می رسد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از اروم نیوز، نبود بیمارستان مناسب برای زنان در آذربایجان غربی یکی از مهمترین مشکلات حوزه سلامت در این استان به شمار می رود. اما با تدابیر اندیشیده شده از ۲ سال قبل پروژه ساخت بیمارستان تخصصی زنان در ارومیه اجرایی شده و در مدت کوتاهی، به همت مسئولان دانشگاه علوم پزشکی استان، در آستانه اتمام است.

در حال حاضر این بیمارستان با پیشرفت ۸۵ درصدی در انتظار ابلاغ بودجه ای حدود ۶۰ میلیارد تومان است که عملیات اجرایی آن تا هفته دولت امسال به پایان برسد و بخشی از نیاز مهم حوزه سلامت در استان برطرف شود.

ارتقای شاخص های بهداشتی

استاندار آذربایجان غربی می گوید: در سال های گذشته شاخص سلامت آذربایجان غربی در کشور همیشه رتبه های پایینی داشت و مردم، نمایندگان مجلس و مسئولان دغدغه افزایش شاخص ها را داشتند. اما با پروژه های بزرگی که در استان شروع شده اند، این شاخص روند صعودی گرفته است.

بر این اساس، سال گذشته ۵۵۰ تخت بیمارستانی در آذربایجان غربی افتتاح شد و اکنون سرانه فضای فیزیکی درمان در شهرهای استان رقم بزرگتری را به خود اختصاص داده است.

«محمدمهدی شهریاری» بیان می کند: امروز بیمارستان زنان در کمترین زمان ممکن به پیشرفت ۸۵ درصدی رسیده است. افتتاح این مرکز درمانی باز هم شاخص های سلامت را در استان ارتقا خواهد داد.

به گفته استاندار، تاکنون ۷۰ میلیارد تومان برای این پروژه هزینه شده است و بر اساس گزارش های رئیس دانشگاه علوم پزشکی، به ۶۰ میلیارد تومان دیگر نیز نیاز است که کار به اتمام برسد.

شهریاری با اشاره به بیمارستان آیت الله خویی، دیگر پروژه درمانی استان، می گوید: این بیمارستان در حال حاضر ۹۸ درصد پیشرفت دارد و در هفته دولت افتتاح خواهد شد. البته این بیمارستان هم برای تکمیل به تامین اعتبار نیاز دارد اما عملیات اجرایی آن در حال انجام است.

ابلاغ اعتبار ۲۰ میلیارد تومانی

رئیس دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان غربی نیز می گوید: عملیات اجرایی بیمارستان جامع زنان ارومیه از مرداد سال ۹۶ آغاز شده است و اکنون دومین سال خود را سپری می کند، در صورت تامین اعتبار شاهد افتتاح این بیمارستان در تابستان سال جاری خواهیم بود که این زمان برای ساخت بیمارستان در کشور منحصر به فرد است.

«جواد آقازاده» بیان می کند: این بیمارستان ۳۰۰ تختخوابی است و در صورت تامین اعتبار در هفته دولت افتتاح خواهد شد.

وی با بیان اینکه برای تهیه تجهیزات بیمارستان به ۶۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز است، اظهار می کند: البته مشکل ما اجرای پروژه است نه تجهیز آن چون هر بیمارستانی که ما افتتاح کرده ایم، وزارت بهداشت آن را تجهیز کرده است.

آقازاده با تقدیر از حمایت های استانداری بیان می کند: با دستور استاندار، تا چند روز آینده اعتبار ۲۰ میلیارد تومانی برای ادامه پروژه تخصیص خواهد یافت.

وی با اشاره به کار بزرگی که با همدلی پیمانکار و دست اندرکاران دانشگاه علوم پزشکی در حال انجام است، اظهار می کند: «مسعود پزشکیان» نایب رئیس مجلس شورای اسلامی، در بازدیدی که چندی قبل از این بیمارستان داشت، اعلام کرد این پروژه در زمینه مشاور، پیمانکار و کارفرما الگویی برای پروژه های ساختمانی کشور است.

پروژه های قابل افتتاح در هفته دولت

رئیس دانشگاه علوم پزشکی به سایر پروژه های بیمارستانی اشاره می کند و می گوید: غیر از بیمارستان جامع زنان، به بیمارستان ۶۰۰ تختخوابی قابل توسعه به هزار تخت، بیمارستان روانپزشکی و بیمارستان سوانح و سوختگی در ارومیه نیاز داریم که تمامی اینها معطل زمین در سایت جهتلو هستند.

وی عنوان می کند: با برگزاری جلسات متعدد، استانداری موافقت کرده است ۲۶ هکتار از زمین منطقه آن را در اختیار دانشگاه علوم پزشکی قرار داده شود که البته چندان مورد رضایت ما نیست. کاش مخالفین طرح، به جای  بخشی نگری، اولویت های استان را در نظر می گرفتند.

آقازاده تاکید می کند: از دیگر پروژه های مهم درمانی آذربایجان غربی بیمارستان آیت الله خویی است که در حال حاضر ۹۸ درصد پیشرفت دارد. با تامین اعتبار ۲۱ میلیارد تومانی، با توجه به آنکه تجهیزات این بیمارستان از قبل آماده شده است، این پروژه درمانی هم در هفته دولت قابل افتتاح خواهد بود.

وی با اشاره به بیمارستان نقده در جنوب استان که از سوی رئیس جمهوری کلنگ زنی شده است و ۱۵ درصد پیشرفت دارد، عنوان می کند: بیمارستانهای اشنویه و پیرانشهر نیز با ۶۴ درصد پیشرفت در دست اداره راه و شهرسازی هستند و ما در ساخت آنها نقشی نداریم. همچنین بیمارستان تکاب با ۹۵ درصد پیشرفت در دست این اداره است که شاید در هفته دولت افتتاح شود. تجهیزات این بیمارستان آماده و در انبار است و در انتظار تکمیل ساختمان آن هستیم.

آقازاده با اشاره به اتمام بیمارستان ۱۰۰ تختخوابی میاندوآب نیز اظهار می کند: این پروژه آماده افتتاح است و به صورت موقت تحویل داده شده است.

تجهیزات آن نیز به آنجا منتقل شده است که بعد از ماه مبارک رمضان از سوی وزیر بهداشت همراه با ۳۵ پروژه بهداشتی درمانی افتتاح می شود.

با افتتاح تمام این بیمارستان ها، شاخص تخت ما در کشور به ۴/۲ درصد خواهد رسید. البته با توجه به رشد جمعیت در استان نیاز به تخت همچنان وجود دارد.

انتهای پیام/

http://dana.ir/1493744
ارسال نظر
نظرات