شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان تهران
ساعت: 12:03 منتشر شده در مورخ: 1398/03/20 شناسه خبر: 1493792
کارشناس مسائل خاورمیانه :
مذاکره تحت فشار اشتباه است
کارشناس مسائل خاورمیانه گفت: از نگاه سیاسی و با توجه به شرایط و موقعیت مذاکره، مصالحه با دشمن شرایط مختلفی دارد و بدون در نظر گرفتن منفعت کشور و شرایط دشمن مذاکره صحیح نیست.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ جعفر قنادباشی کارشناس ارشد مسائل بین‌الملل در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی شبکه خبری تهران نیوز، با اشاره به دشمنی آمریکا و کشورهای اروپایی با ایران اظهار داشت: از نگاه سیاسی با توجه به شرایط و موقعیت مذاکره، مصالحه با دشمن شرایط مختلفی دارد و بدون در نظر گرفتن منفعت کشور و شرایط دشمن مذاکره صحیح نیست.

وی افزود: از نگاه کارشناسان بین‌المللی، زمانی که دشمن در حال تهاجم است و طرف مقابل را وادار به مذاکره می‌کند بدترین نوع مذاکره است، اما اگر دشمن در شرایط بد باشد و طرف تهاجمی ایران باشد، مذاکره به سود کشور است.

موضع آمریکا در برابر ایران تهاجم و حمله است

قنادباشی اظهار داشت: در حال حاضر موضع آمریکا در برابر ایران تهاجم و حمله است و نگاه تحقیرآمیز به مذاکره با ایران دارد، در این شرایط مذاکره با آمریکا بسیار مضر است و از طرف دیگر افتخار دولت آمریکا است که مذاکره‌ای مطمئن و جامع با ایران داشته باشد.

وی عنوان کرد: در نشست‌های پی در پی مذاکره با آمریکا ایران متضرر شد و هزینه‌های مختلفی را برای مذاکره داد، و در نهایت به دلیل بی‌اعتباری و دشمنی و بدعهدی آمریکا تمام امتیازهای لازم برای یک معامله را ایران از دست داده است.

قنادباشی تأکید کرد: آمریکا به دلیل رفتار تهاجمی و استکباری، نمی‌تواند با جمهوری اسلامی مذاکره در چارچوب صحیح انجام دهد و مذاکره تحت فشار یک اشتباه است.

وی ضمن اشاره به توان نظامی و موشکی ایران تصریح کرد: از نظر نظامی جمهوری اسلامی توان موشکی و نظامی عالی دارد و هیچ دشمنی در شرایط کنونی جرأت ورود و درگیری با ایران را ندارد و این به قابلیت‌های ایران در فشار آوردن به دشمن برمی‌گردد و ممکن است دشمن ضربه‌هایی را وارد کند اما از جنگ با جمهوری اسلامی می‌ترسد.

کارشناس مسائل خاورمیانه به جبهه‌های مقاومت مختلف ایران در برابر دشمن اشاره کرد و گفت: ظرفیت اقتصادی ایران به دلیل جغرافیای بسیار متنوع و محصولات کشاورزی و دامی مختلف چشم‌گیر است.

وی عنوان کرد: کارشناسان معتقدند ایران ظرفیت‌های تولید دامی، کشاورزی و صنعتی خود را می‌تواند تا ۵ برابر فعلی افزایش دهد، لذا ایران از نظر اقتصادی در برابر دشمن می‌تواند مقاومت کند.

بیشتر بخوانید:

  • مسئولان از برجام قطع امید و به ظرفیت‌های داخلی اتکا کنند

  • ریزش حداکثری شاخص‌های بورس

  • تلاش ضد انقلاب درباره مذاکره با آمریکا برای فشار بر ایران

دلیل شکست‌های دشمن در برابر ایران چیست؟

قنادباشی در پایان خاطرنشان کرد: دلیل شکست های دشمن در تداوم فشارهای سیاسی و اقتصادی، راهبرد اشتباه دشمن در برابر ایران است. در حال حاضر دشمن اهرم‌هایی که برعلیه ایران استفاده می‌کند فشار اقتصادی و تهدید نظامی است و از طریق حکومت‌های متزلزل و دوست خود می‌خواهد کار خود را به سرانجام برساند اما هرگز موفق نخواهد شد زیرا ملت ایران در برابر دشمن تسلیم ناپذیر هستند.

انتهای پیام/

 

http://dana.ir/1493792
ارسال نظر
نظرات