شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان آذربایجان غربی
ساعت: 14:32 منتشر شده در مورخ: 1398/03/20 شناسه خبر: 1493839
مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات آذربایجان غربی:
۷۱ درصد روستاهای آذربایجان غربی تحت پوشش خدمات تلفن و اینترنت هستند
مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات آذربایجان غربی گفت: ۷۱ درصد از روستاهای آذربایجان غربی تحت پوشش هر سه خدمات اینترنت، تلفن ثابت و تلفن همراه هستند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از اروم نیوز، قاسم جلیلی‌نژاد صبح امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه که در سالن جلسات اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان برگزار شد، اظهار داشت: استان ظرفیت زیرساختی خوبی دارد و سعی بر افزایش آن داریم که از سال گذشته ۱۲ برابر افزایش پیدا کرده است.

وی، افزود: ظرفیت پهنای باند ورودی استان ۱۱ برابر ظرفیت پهنای باند بهره برداری شده ۸ برابر شده است.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات آذربایجان غربی، ابراز کرد: در حال حاضر تعداد مشترکین ثابت و متحرک آذربایجان غربی ۲ میلیون و ۶۲۶ هزار و ۹۹۲ مشترک است.

وی، با اشاره به افزایش سایت های نسل سوم و چهارم تاکید کرد: تعداد سایت های نسل سوم ۳۸ درصد وسایت های نسل چهارم ۹۰ درصد افزایش داشته است.

جلیلی نژاد، با بیان اینکه همه روستاهای استان دارای ارتباط هستند، تأکید کرد: همه شهرهای استان ارتباط کامل دارند و ۷۱ درصد روستاها هر سه خدمت تلفن ثابت متحرک و اینترنت را دارند.

وی، با اشاره به پوشش تلفن ۹۹.۴ درصدی تلفن ثابت گفت: ضریب نفوذ تلفن همراه در شهریور  ۹۷ معادل ۱۰۲.۵۲ درصد بوده که در حال حاضر ضریب نفوذ تلفن همراه استان ۱۰۷.۵۵ درصد است و رشد خوبی داشته است.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات آذربایجان غربی، با اشاره به سه سفر وزیر ارتباطات طی ۸ ماه به آذربایجان غربی، افزود: در حال حاضر امکان ثبت نام تلفن ثابت روستایی برای یک هزار و ۴۲ روستا فراهم شده است و هزینه آن ۲۰۰ هزار تومان برای ثبت نام است.

انتهای پیام/

http://dana.ir/1493839
ارسال نظر
نظرات