شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان مرکزی
ساعت: 15:22 منتشر شده در مورخ: 1398/03/20 شناسه خبر: 1493842
معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار مرکزی مطرح کرد
دستگاه‌های اجرایی در افزایش نرخ ازدواج تلاش کنند/ استان مرکزی دومین استان پیر کشور است
معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار مرکزی گفت: دستگاه‌های اجرایی باید درزمینهٔ رفع مشکلات خانواده و مهم‌تر از آن افزایش نرخ ازدواج تلاش و مشارکت داشته باشند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از دیار آفتاب؛ بهروز اکرمی معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار مرکزی امروز در جلسه کارگروه تخصصی امور اجتماعی و فرهنگی استان با اشاره به تنوع آسیب‌های اجتماعی، گفت: معضلات اجتماعی بسیار متنوع هستند و به همین علت نمی‌توان آمار دقیقی در این رابطه ارائه داد.

وی افزود: آماری که در بحث معضلات اجتماعی مطرح می‌شود علاوه بر کارکردهای خاص خود نوعی تلنگر و هشدار به مسئولین مربوطه می‌دهد تا با این اطلاعات بتوانند اقدامات تخصصی در جهت کاهش معضلات انجام دهند.

اکرمی بابیان اینکه آمار ارائه‌شده در خصوص آسیب‌های اجتماعی باید ما را به اقدامات اثربخش برساند، گفت: در جهت برطرف کردن آسیب‌های اجتماعی باید تصمیمات کارشناسی مناسبی اتخاذ شود و نیاز است دستگاه‌های مختلف با استفاده از این آمارها تیم‌های کارشناسی قوی‌ای تشکیل داده و با تجزیه‌وتحلیل درست به رفع آسیب‌های اجتماعی بپردازند.

دستگاه‌های اجرایی در افزایش نرخ ازدواج تلاش کنند

معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار مرکزی طلاق، کاهش ازدواج و سایر مسائلی که به حوزه خانواده ارتباط دارد را نیازمند کار علمی دقیق دانست و ادامه داد: باید با تحقیق و کار علمی دقیق علت اصلی مسائل حوزه خانواده مشخص شود چرا که ظرفیت‌های خانواده بسیار گسترده بوده و مهم‌ترین نهاد آموزشی در جامعه است و نباید از آن غافل باشیم.

وی اضافه کرد: دستگاه‌های اجرایی باید درزمینهٔ رفع مشکلات خانواده و مهم‌تر از آن افزایش نرخ ازدواج تلاش و مشارکت داشته باشند.

استان مرکزی دومین استان پیر کشور است

اکرمی، بابیان اینکه استان مرکزی بعد از مازندران دومین استان پیر کشور است، تصریح کرد: متأسفانه این روند ادامه‌دار است و جامعه در حال پیر شدن است به همین علت باید با انجام اقدامات اثربخش جلوی این رویه گرفته شود. همچنین مسئولیت دستگاه‌های استان چند برابر است و باید اقدامات رفاهی قشر سالمند را بیش‌ازپیش فراهم کنند چراکه سالمندان از گنجینه‌های گران‌بهای جامعه محسوب می‌شوند.

انتهای پیام/

http://dana.ir/1493842
ارسال نظر
نظرات