شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان لرستان
ساعت: 09:31 منتشر شده در مورخ: 1398/03/21 شناسه خبر: 1493946
مدیرعامل شرکت توزیع برق لرستان :
لرستان با کمبود تولید برق مواجه است/احتمال خاموشی در تابستان
مدیرعامل شرکت توزیع برق استان لرستان با بیان اینکه لرستان با کمبود تولید برق مواجه است گفت: در صورت عدم رعایت مردم در مصرف برق احتمال خاموشی در تابستان وجود دارد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا فریدون خودنیا در گفت‌وگو با خبرنگار سفیر افلاک، بابیان اینکه احتمال قطعی برق در تابستان امسال وجود دارد اظهار داشت: در صورت عدم رعایت مردم در مصرف برق احتمال خاموشی در تابستان را داریم.

 

وی با اشاره به اینکه در منطقه پل‌دختر نیز که جز مناطق خیلی گرم است برق پایدار داریم افزود: 50 درصد زیرساخت‌ها را درست کرده‌ایم و مشکل خاصی ازنظر تأمین برق در پل‌دختر نداریم و تاکنون 43 میلیارد تومان هزینه کرده‌ایم و برخی کارها را نیز باید در قالب کارهای بلندمدت انجام دهیم.

 

مدیرعامل شرکت توزیع برق استان لرستان عنوان کرد: تفاهم‌نامه‌ای با استاندار لرستان به مبلغ 21 میلیارد تومان منعقدشده تا چند شرکت توزیع برق معین استان لرستان شوند و بر اساس آن حدود هشت پروژه را به این مبلغ برای ما انجام دهند.

 

وی بابیان اینکه ازنظر توزیع برق در کلیه مناطق استان لرستان مشکلی نداریم اما با مشکل کمبود تولید برق مواجه هستیم تصریح کرد: 59 هزار مگاوات در کل کشور ظرفیت آماده به تولید داریم اما سال گذشته 57 مگاوات پیک‌بار کشور بوده  است و پیش‌بینی کردیم حتی تا سه درصد مصرف برق بالا رود مشکلی نداریم ولی اگر مردم رعایت نکنند و مصرف زیادی داشته باشند احتمال اینکه خاموشی داشته باشیم وجود دارد.

 

خود نیا گفت: حدود سه هزار و 500  تفاهم‌نامه با کشاورزان، ادارات، صنایع و جاهایی که دیزل ژنراتور دارند بسته‌شده تا در مواقعی که پیک‌بار داریم یک روز قبل با آن‌ها هماهنگ می‌کنیم و به ما کمک کنند.

 

وی خاطرنشان کرد: الگوی مصرف ماهانه برق در مناطق عادی برای یک خانوار حدود 300 کیلووات ساعت در تابستان است و اگر 10 درصد این را صرفه‌جویی کنند تقریباً 20 درصد پول برقشان کم می‌شود ولی اگر 10 درصد بیشتر از این مصرف کنند 16 درصد به آن اضافه می‌شود.

 

مدیرعامل شرکت توزیع برق استان لرستان افزود: حدود 60 درصد مشترکین ما الگوی مصرف را رعایت می‌کنند و 40 درصد دیگر اصلاً رعایت نمی‌کنند و اگر امسال هم رعایت نکنند هزینه برق زیادی پرداخت می‌کنند.

 

انتهای پیام/

 

 

 

http://dana.ir/1493946
ارسال نظر
نظرات