شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان هرمزگان
ساعت: 12:47 منتشر شده در مورخ: 1398/03/21 شناسه خبر: 1494110
مدیر میراث فرهنگی پارسیان:
فعالیت بیش از ۱۲۰۰ صنعتگر  در پارسیان
مدیر میراث فرهنگی پارسیان با بیان اینکه 1200 نفر صنعتگر فعال در این شهرستان وجود دارد، گفت: هنرمندان در 15 رشته مختلف از جمله سفال گری، گلابتون دوزی، گلدوزی، تلی ،نقاب، طراحی لباس،قالی بافی. فعالیت می کنند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ منیره صالحی، مدیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان پارسیان در گفتگو اختصاصی با خبرنگار هرمز ضمن تبریک هفته صنایع دستی به تمامی صنعتگران و فعالین این عرصه در سراسر کشور اظهار کرد: این روز می تواند فرصت خوبی برای معرفی بیشتر صنایع دستی بومی منطقه باشد و امیدواریم صنایع دستی جایگاه واقعی خود را در منطقه پیدا کند و باعث رونق تولید و ایجاد اشتغال شود

وی با اشاره به برنامه های این روز جهانی ادامه داد: به منظور معرفی بیشتر هنر دست تلاشگران این عرصه در پارسیان، 26 خردادماه نمایشگاه صنایع دستی در سالن یاسر نصوری این شهر برگزار می شود.

صالحی با بیان اینکه 1200 نفر صنعتگر فعال در پارسیان وجود دارد، گفت: هنرمندان در 15 رشته مختلف از جمله سفال گری، گلابتون دوزی، گلدوزی، تلی ،نقاب، طراحی لباس،قالی بافی. فعالیت می کنند.

مدیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان پارسیان گفت: می توانیم با حمایت از این هنرمندان و صنعتگران صنایع دستی بخش اعظمی از مشکلات اشتغال و رونق اقتصادی بر طرف شود.

انتهای پیام/

http://dana.ir/1494110
ارسال نظر
نظرات