شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان لرستان
ساعت: 14:44 منتشر شده در مورخ: 1398/03/21 شناسه خبر: 1494184
رئیس جهاد کشاورزی لرستان:
104 مورد ساخت و ساز غیر مجاز در لرستان تخریب شد
رئیس جهاد کشاورزی لرستان گفت: 104 مورد ساخت و ساز غیر مجاز در لرستان تخریب و 840 هکتار از اراضی رفع تصرف شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا به نقل از سفیر افلاک، عبدالرضا بازدار ظهر امروز در جلسه شورای حفاظت از اراضی ملی که در فرمانداری بروجرد برگزار شد اظهار داشت: تغییر غیرمجاز اراضی کشاورزی در سال‌ها پیش تنها در شمال کشور برای ویلا سازی صورت می‌گرفت اما امروزه در بسیاری از شهرها تغییر کاربری غیرمجاز صورت می‌گیرد.

 

وی افزود: با توجه به ظرفیت گردشگری استان لرستان، باید ویلا سازی و ساخت‌وسازها موردتوجه باشد و از ساخت‌وسازهای غیرمجاز جلوگیری شود.

 

رئیس جهاد کشاورزی استان لرستان عنوان کرد: سال گذشته 661 پرونده تغییر کاربری در لرستان تشکیل شد و 104 مورد ساخت‌وساز غیرمجاز تخریب گردید و علاوه بر این 69 مورد توقف عملیات ساخت‌وساز در استان انجام شد؛ در شهرستان بروجرد 13 مورد قلع‌وقمع ساخت‌وسازهای غیرمجاز نیز صورت گرفته است.

 

عزت اله نباتی مدیر جهاد کشاورزی بروجرد نیز در این جلسه بین کرد: در شهرستان بروجرد چهار منطقه گردشگری وجود دارد که بیشترین ساخت‌وسازها در این مناطق است و سال گذشته 25 مورد تغییر کاربری زمین کشاورزی، 90 مورد تغییر کاربری باغات و هفت بنای غیرمجاز شناسایی شد.

 

وی افزود: 11 هزار و 208 متر ساخت‌وساز و تغییر کاربری در بروجرد شناسایی شد که بخشی از آن‌ها رفع تصریف شد؛ برخی از سودجویان اراضی کشاورزی را از کشاورزان به قیمت بسیار بالایی خریداری کرده و آن را تبدیل به ویلا می‌کنند که باید در این راستا اقداماتی صورت گیرد؛ همچنین در برخی از روستاها طرح هادی اجرانشده که باید بازنگری لازم در این راستا صورت گیرد.

 

 

انتهای پیام/

 

 

 

http://dana.ir/1494184
ارسال نظر
نظرات