شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان کهکیلویه و بویراحمد
ساعت: 20:26 منتشر شده در مورخ: 1398/03/21 شناسه خبر: 1494215
مدیرکل ثبت احوال کهگیلویه و بویراحمد خبر داد:
عدم ارائه خدمات به افرادی که کارت ملی هوشمند ندارند/ ثبت نام و صدور 450 هزار نفر برای کارت ملی در استان
مدیرکل ثبت احوال کهگیلویه و بویراحمد گفت: بیش از 450 هزار نفر تاکنون برای کارت ملی هوشمند در استان ثبت نام شده اند که اکثرا نیز کارت‌های خود را دریافت کرده اند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ مدیرکل ثبت احوال کهگیلویه و بویراحمد در گفت و گو  با پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس، گفت: اعتبار کارت های ملی قدیمی تا پایان سال 97 بود و اکنون هیچ گونه اعتباری ندارند به همه دستگاه های استان نیز نامه رسمی زده شده است که به هیچ عنوان کارت های ملی قدیمی را قبول و ارائه خدمت نکنند و ارائه خدمات به این کارت ها غیر قانونی است.

تقوی عنوان کرد: افراد 15 سال به بالا  که هنوز برای گرفتن کارت ملی هوشمند اقدام نکرده اند باید هر چه سریع تر کار ثبت نام شان را انجام دهند این افراد که  فاقد کارت ملی هوشمند هستند می توانند به دفاتر پیشخوان  و ادارات ثبت و پست ها مراجعه کنند و مشکلی در ثبت نام وجود ندارد.

مدیرکل ثبت احوال کهگیلویه و بویراحمد ادامه داد: افرادی که هنوز کارت های ملی سابق  را در  دست  دارند باید سریع تر برای گرفتن کارت ملی هوشمند اقدام کنند نیاز است که حداقل ثبت نام شان را انجام دهند ممکن است کارت شان با تاخیر به دستشان برسد اما همان رسیدی که وقت ثبت نام به انها داده می شود را می توانند در مواقع لزوم ارائه دهند تا زمانی که کارت ملی انها صادر شود.

وی عنوان کرد: بیش از 450 هزار نفر تا کنون برای کارت ملی هوشمند در استان ثبت نام شده اند که اکثرا نیز کارتهای خود را دریافت کرده اند و فقط تعداد کمی به دلیل اینکه مشکلی در صدور کارت ایجاده شده بود هنوز کارت خود را دریافت نکرده اند که در چند روز آینده نیز کارت آنها صادر می شود هم اکنون صدور کارت در کشور در حال انجام است.

مدیر کل ثبت احوال کهگیلویه و بویراحمد در خصوص شناسنامه مکانیزه نیز افزود: تاکنون 550 هزار جلد شناسنامه در استان صادر شده است و هیچ محدودیتی نیز در صادر کردن شناسنامه مکانیزه وجود ندارد نزدیک به 80 درصد جمعیت استان اکنون دارای شناسنامه مکانیزه هستند.

 

انتهای پیام/

 

http://dana.ir/1494215
ارسال نظر
نظرات