شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان اردبیل
ساعت: 20:20 منتشر شده در مورخ: 1398/03/21 شناسه خبر: 1494242
توسط حوزه هنری اردبیل انجام شد
رونمایی از دومین مجموعه کتاب «داستان ما» در اردبیل
رییس حوزه هنری استان اردبیل در آیین رونمایی از مجموعه کتاب «داستان ما» به فرهنگ و ادبیات اردبیل اشاره کرد و گفت: حضور داستان‌نویسان در کنار یکدیگر نشان‌ می‌دهد امروز ادبیات داستانی همچون شعر، در این سرزمین ریشه انداخته است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از  سبلان‌ما، عصر امروز نشست «نگاهی نو به داستان» با حضور جمعی از نویسندگان اردبیل و با حضور ساسان ناطق، قائم مقام مرکز آفرینش‌های ادبی و مسئول دفتر قصه و رمان حوزه هنری کشور  در سالن جابر عناصری حوزه هنری اردبیل برگزار شد.

 امیر رجبی رییس حوزه هنری استان اردبیل در این نشست به سبقه فرنگی اردبیل اشاه کرد و گفت: برخلاف شعر که در ادبیات کهن بیشتر مطرح بود و در اردبیل نیز سبقه فرهنگی دارد، قدمت ادبیات داستانی کمتر است؛ با این وجود، حضور داستان‌نویسان در کنار یکدیگر نشان‌ می‌دهد داستان و ادبیات داستانی امروز در این سرزمین ریشه انداخته است.
 
 
وی افزود: شعر قابلیت ترجمه ندارد زیرا وزن و عاطفه و احساس موجود در بطن آن قابل ترجمه نیست و زیبایی خود را در انتقال زبانی ار دست می‌دهد؛ اما داستان، زبانی بین‌المللی است و در بُعد جهانی، زبانی گویاتر دارد.
رجبی بابیان اینکه کارگاه داستان‌نویسی افتخار حوزه هنری اردبیل است، گفت: در جریان داستان‌نویسی کشور، اردبیل ستاره‌های درخشانی دارد.
 
در ادامه این نشست تینا طرح قدیم، جعفر اسفندیاری، ترانه دهقانی و عارف مهتاب به بیان قسمتی از آثار خود پرداختند.
در پایان این نشست تخصصی دومین مجموعه کتاب «داستان ما» با حمایت  آفرینش‌های ادبی حوزه هنری استان اردبیل  رونمایی و وارد بازار نشر شد.
 
جلد دوم مجموعه «داستان ما» شامل 13 داستان کوتاه فارسی و 10 داستان به زبان ترکی آذری از 23 داستان‌نویس استان اردبیل است که در کنار نویسندگان نام‌آشنا، آثار درخشانی از نویسندگان جوان و توانمند این استان را به ادبیات داستانی کشور معرفی می‌کند.

انتهای پیام/ج

http://dana.ir/1494242
ارسال نظر
نظرات