شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: بین الملل
ساعت: 21:29 منتشر شده در مورخ: 1398/03/21 شناسه خبر: 1494261
اتهام‌زنی جدید جان بولتون علیه ایران
مشاور امنیت ملی آمریکا در ادامه ادعا‌های بی‌اساس خود، ایران را به تلاش برای دستیابی به منابع اورانیوم ونزوئلا متهم کرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از باشگاه خبرنگاران، بر اساس گزارش اسپوتنیک، جان بولتون، مشاور امنیت ملی آمریکا در ادامه ادعا‌های بی‌اساس خود، ایران را به تلاش برای دستیابی به منابع اورانیوم ونزوئلا متهم کرد.

بولتون در جریان سخنانی در مراسمی در واشنگتن که وال استریت ژورنال ترتیب داده بود، مدعی شد: ونزوئلا دارای بیشترین ذخایر اورانیوم دنیاست و شاید با توجه به برآورد شما، پس از کانادا در رتبه دوم قرار دارد. همین موضوع باعث شده است ونزوئلا هدف اصلی ایران باشد.

بولتون همچنین روسیه، کوبا، چین و ایران را به حضور در ونزوئلا و تهدید منافع آمریکا متهم کرد. مشاور امنیت ملی دونالد ترامپ، مدعی شد: قدرت‌های خارجی در تلاش برای نفوذ در ونزوئلا هستند و به همین دلیل صحبت درباره «دکترین مونرو» بسیار بجاست.

بر اساس این دکترین که سال ۱۸۲۳ میلادی توسط جیمز مونرو، رئیس‌جمهور وقت آمریکا اعلام شد، واشنگتن حضور هر کشوری غیر از آمریکا را در نیمکره غربی خصمانه قلمداد می‌کند. این خط مشی سیاسی کشور‌های آمریکای لاتین را حوزه نفوذ سیاسی آمریکا و حق دخالت واشنگتن در امور داخلی این کشور‌ها را مجاز می‌داند.

بولتون همچنین افزود آمریکا در ۱۰ سال گذشته به رویداد‌هایی که در آمریکای لاتین رخ داده توجه چندانی نکرده است و زمان آن رسیده تا در این باره اقدامی بکند.

انتهای پیام/

http://dana.ir/1494261
ارسال نظر
نظرات