شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان چهار محال و بختیاری
ساعت: 14:23 منتشر شده در مورخ: 1398/03/22 شناسه خبر: 1494293
اقدام پسندیده مردم روستای کاکُلّک؛
ایثار، رنگ ندارد!/ اهدای داوطلبانه باغات برای خاموش کردن ناقوس مرگ!
مشارکت اهالی روستا کاکُلّک چهارمحال و بختیاری در اجرای طرح های مختلف بی نظیر است و این همدلی باعث رشد و توسعه روستا می گردد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از  جهانبین نیوز، امروزه مشارکت روستائیان در امورات و با دید تخصصی تر در توسعه آن منطقه، از ضروریات برنامه ریزی در محیط های روستایی به شمار می رود.

در این میان با مرور تاریخ مشارکتهای روستائیان در امور روستاها با دو الگو یا روند روبه رو می شویم.

اولین الگو، الگوی مشارکت سنتی روستائیان در قالب مقرارت عرفی و به صورت نانوشته بوده است که بیش از همه با انگیزه های اقتصادی – اجتماعی صورت می گرفته است. دومین الگو، الگوی مشارکت جدید در قالب قوانین و مقرارتی است که به همکاری مردم شکل قانونی و اداری می بخشید.

توسعه و تحول پویا  بویژ ه در مناطق روستایی بیش از گذشته ضرورت مشارکت مردمی در کلیه سطوح برنامه ریزی و اجرای آن آشکار ساخته است.

آینده امیدوار کننده زمانی به وقوع خواهد پیوست که مردم مشتاق باشند در امر توسعه مشارکت و منابعشان را در مسیر جامعه خود بکار گیرند.

کاکلک، روستایی با نوای دل انگیز همراهی و همدلی

روستای کاکلک  واقع در 18 کیلومتری  شهرکرد مرکز استان چهارمحال وبختیاری نمونه ای بارز از همراهی وهمدلی است .

 
 
 
مشارکت از ارکان اصلی توسعه روستایی است

یکی از اهالی روستای کاکلک در گفتگو با خبرنگار جهانبین نیوز گفت: مشارکت اهالی روستا در اجرای طرح های مختلف بی نظیر است و این همدلی باعث رشد و توسعه روستا می گردد.

وی به اجرای طرح تعریض جاده ورودی  روستا اشاره کرد و گفت:  همدلی اهالی روستا منجر به این شده است که برای تعریض جاده هریک از اهالی نسبت و توانایی که دارد (نیروی انسانی ، مصالح، واگذاری قسمتی اززمین ) بدون هیچ چشم داشتی  و  با رضایت کامل  مشارکت کنند. 
 
اجرای طرح های عمرانی در روستا ها مشارکت مردم را می طلبد

معصومه جهانبین دهیار روستای کاکلک در این رابطه به خبرنگار جهانبین نیوز گفت: با توجه به کمبود اعتبارات ، همت، همراهی و همدلی اهالی روستا در جهت به ثمر رسیدن پروژه های عمرانی روستا از جمله بهسازی معابر ، احداث خانه عالم و... بی نظیر بوده است.

 وی  با تاکید بر مشارکت اهالی روستا برای اجرای طرح های عمرانی وزیربنایی روستا افزود: تعریض جاده ورودی روستا یکی دیگر از نمونه های مشارکت اهالی روستا است.

دهیار روستای کاکلک با اشاره به  مشکلات جاده ورودی روستا اذعان داشت: قبل  از اجرای این طرح عرض کم جاده مشکلات عمده  ای از لحاظ  ترافیکی و بروز تصادفات برای اهالی روستا ا یجاد می گردید.

جهانبین افزود: با رضایت اهالی روستا ، از لحاظ مالی  ویا واگذاری بخشی از باغات خود بصورت رایگان به دهیاری در اجرای این طرح مشارکت نمودند.
جهانبین ضمن قدردانی از اقدام اهالی روستای کاکلک بیان کرد: اینگونه مشارکت ها بخصوص در روستا ها باعث اجرای سریعتر پروژها  و همچنین باعث  سرعت  بخشیدن به توسعه و پیشرفت روستا می گردد.

وی در پایان از همکاری بخشدارمرکزی شهرستان شهرکرد ، رئیس اداره راهداری و حمل ونقل جاده ای شهرستان و مسئولانی که در اجرای طرح تعریض جاده ورودی روستای کاکلک همکاری داشتند تشکر نمود و ابراز امیدواری کرد که این همکاری ها ادامه داشته باشد.
به گزارش جهانبین نیوز، بدون شک یکی از شاخصه های اصلی توسعه روستا داشتن اتحاد و همدلی  است، اهالی روستای کاکلک به خوبی نشان دادند که با همدلی و همراهی می توان مشکلات را با سرعت بیشتری پشت سر گذاشت و به توسعه  جامعه زندگی خود کمک کنند و این می تواند الگویی باشد برای دیگر روستا ها وحتی شهرهای استان.

انتهای پیام/
http://dana.ir/1494293
ارسال نظر
نظرات