شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان کرمان
ساعت: 13:09 منتشر شده در مورخ: 1398/03/22 شناسه خبر: 1494373
طرح و رنگ افسارگسیخته؛
داستان مانتو فروشی های خیابان شریعتی کرمان/ یکه تازی اسب سرکش مد و لباس در گرمای تابستان
تابستان از راه رسیده از این رو طرح و رنگ های نوبرانه با گرمای هوا در خیابان های شهرمان جولان می دهند، نمایش پوششی که نظارت بر آن لنگ است و بودجه ای هم برای انجام کار فرهنگی تاثیر گذار نیست.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از راه آرمان٬ تابستان از راه رسیده از این رو طرح و رنگ های نوبرانه با گرمای هوا در خیابان های شهرمان جولان می دهند، نمایش پوششی که نظارت بر آن لنگ است و بودجه ای هم برای انجام کار فرهنگی تاثیر گذار نیست.

گاهی کوتاه، گاهی گشاد اما بدون دکمه و رها شده، گاهی بدن نما آن هم با شال های بلند اما افتاده از سر … این گوشه ای از نمایش پوششی است که این روزها در خیابان ها شاهدش هستیم. بهانه، گرمای هواست دلیلی تا برخی بتوانند سردی اعتقادات دینی شان را به رخ بکشند.

بنظر می رسد تابستان؛ فصلی شده است که بدون هیچ مقاومتی، عریانی پوشیده شده بر تن زنان و دختران نمایش داده می شود.

البته داستان از خیابان ها شروع نمی شود داستان از مغازه داران که نه، از طراحان و وارد کنندگان لباس و مهم تر از همه از بخش های نظارتی دولتی آغاز می شود؛ بخش هایی که همیشه پایشان لنگ است.

این موضوعی است که  منزلی رئیس اتحادیه ی پوشاک استان کرمان هم بدان معقتد است. منزلی چندی پیش در گفتگو با خبرنگار ” زنان کویر” گفته بود که لباس ها ی موجود در بازار قبل از اینکه عرضه شوند، تولید می گردند از این رو باید بر روی خط تولید بیش از بازار نظارت داشت.

او همچنین مشکل اساسی را افرادی دانست که در خانه هایشان اقدام به فروش لباس های خارج از عرف می کنند.

درحالیکه منزلی چنین ادعایی دارد، شاهد فروش مانتوهای خارج از عرفی هستیم که در همین خیابانهای کرمان و در مغازه ها به فروش می رود.

کافی است که برای خرید مانتو قدم در خیابان شریعتی بگذارید، آن وقت مانتوی دکمه دار می شود ” تخمی که ملخ آن را خورده است”.

امروز و دیروز کل شریعتی را گشتم اما باور کنید مانتوی دکمه دار مناسب فصل پیدا نکردم، چند موردی هم که وجود داشت کیفیت و طرحشان بسیار پایین و مناسب فصل نبود این را یک دختران جوان در حالی که نگران و مستاصل مانده بود به خبرنگار ما گفت.

یک مسئول فرهنگی که خواست نامش فاش نشود به  خبرنگار ما گفت: با توجه به نبود بودجه فرهنگی از سوی تهران عملا نمی توان کار مناسب و تاثیر گذاری در زمینه ی فرهنگی انجام داد.

او ادامه داد: متاسفانه کارهای فرهنگی محدود به برگزاری جلسات، سخنرانی و یا همکاری با چند مدرسه شده است با توجه به نبود بودجه تذکر تنها کاری است که از دستمان بر می آید اما کو گوش شنوا.

نظارت پایش لنگ است، پول و بودجه ای هم برای انجام کارهای فرهنگی تاثیرگذار که نیست و این می شود که  اسب سرکش مد و لباس در گرمای تابستان افسار گسیخته در خیابان های شهر یکه تازی می کند.

انتهای پیام/

http://dana.ir/1494373
ارسال نظر
نظرات