شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان بوشهر
ساعت: 13:12 منتشر شده در مورخ: 1398/03/22 شناسه خبر: 1494413
انشعاب آب بیش از ۵۵۰ باغ ویلا در تنگستان قطع شد
فرماندار شهرستان تنگستان از قطع شدن انشعاب آب ۵۵۰ باغ ویلا در تنگستان در آغاز فصل گرما خبر داد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل سپاس٬ عبدالحسین رفیعی‌پور فرماندار تنگستان با بیان اینکه ۱۶۷ روستای استان بوشهر با استفاده از منابع محلی مانند چاه و چشمه آب شرب سالم آنها تامین می‌شود گفت: مابقی روستاها که از امکانات محلی در تامین آب بهره‌مند نیستند با تانکر به آنها آبرسانی می‌شود.

این مسئول با بیان اینکه بیشترین مشکل درباره مصرف بالای آب در باغ ویلاها مربوط به گورکات در بخش دلوار می باشدتصریح کرد: در شرایطی که آب با قیمت و دشواری بالایی تولید و به خطوط انتقال می یابد، کشاورزی یا دامداری در باغ ویلاها از طریق این آب غیرمنطقی است و ایجاد مشکل برای سایر مشترکانی که در ادامه خط منتظر دریافت سرانه آب هستند، از این رو با همراهی خوب استاندار و شورای تامین، قطع انشعاب ۵۰۰ باغ ویلا با اولویت تنگستان که مصرف غیرضروری و بالاتر از سرانه داشته اند شروع شده و قطعا به پایدار شدن آب منطقه کمک می کند.

وی با اشاره به اقدامات صورت گرفته در حوزه جنگل کاری و اجرای طرح‌های آبخیزداری اضافه کرد: تلاش می‌شود تا پروژه‌های مهم و شاخص در حوزه منابع طبیعی در تنگستان اجرا شود.

رفیعی‌پور با اشاره به اینکه تنگستان از شهرستان‌های پیشرو در جنگل‌کاری است تصریح کرد: امیدواریم شاهد تکمیل ساخت سد خائیز در شهرستان تنگستان تا سال ۹۹ باشیم.

وی بر لزوم پیشگیری از ساخت و سازهای غیر مجاز در حریم و بستر رودخانه‌ها و مسدود کردن آبراه‌های فصلی تاکید کرد و افزود: ۴۵۹ شهر و هشت هزار و ۶۵۰ روستای کشور در معرض سیل هستند که باید از خطرات پیش رو پیشگیری کنیم.

فرماندار تنگستان با تقدیر از تلاش صورت گرفته برای کاشت جنگل در مناطق روستایی شهرستان اضافه کرد: همچنین به منظور تثبیت شن‌های روان در شهرستان با کارهای بسیار خوبی انجام شده است.

وی میزان هدر رفت آب در شبکه آب روستاهای شهرستان تنگستان را ۴۵ درصد عنوان کرد و ادامه داد: اقدامات بسیار خوبی در زمینه نوسازی شبکه‌های آب و مدیریت توزیع آب در روستاهای شهرستان در حال انجام است.

رفیعی‌پور با تاکید بر توزیع صحیح آب و کاهش بحران کم آبی گفت: بالغ بر ۷۵ میلیارد تومان برای نوسازی و توسعه شبکه آب و احداث مخازن ذخیره در تنگستان و دشتی مصوب شده است.

وی اظهار داشت: امیدواریم تا سال آینده با بهره برداری از آب شیرین کن هفت هزار و ۵۰۰ متر مکعبی دلوار و اجرای نوسازی شبکه انتقال و توزیع آب بحران کم آبی تنگستان شاهد رفع مشکلات باشیم.

فرماندار تنگستان از قطع انشعاب آب ۵۵۰ باغ ویلا در این شهرستان با آغاز فصل گرما خبر داد و بیان کرد: از هرگونه همکاری با ساخت و سازهای غیر مجاز در خارج از محدوده روستاها خودداری شود.

انتهای پیام/

 

http://dana.ir/1494413
ارسال نظر
نظرات