شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان سمنان
ساعت: 13:34 منتشر شده در مورخ: 1398/03/22 شناسه خبر: 1494453
کارشناس مذهبی:
تخریب بقیع در جهت از بین بردن سندیت اسلام بود/ یهودیت پشت پرده تخریب بقیع
کارشناس مذهبی با بیان اینکه تخریب بقیع در جهت از بین بردن سندیت اسلام بود، گفت: هر کسی وارد بقیع و کوچه های بنی هاشم می شد انبوهی از سوالات به ذهنشان می آمد که تناسب اسلام با فرقه وهابی چیست و این فرقه چه چیزی برای اثبات دارد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ حجت الاسلام محمدرضا شمس الدین کارشناس مذهبی در گفتگو با خبرنگار مرآت، با گرامیداشتن 8 شوال سالروز تخریب قبور ائمه بقیع، گفت: وهابیت فرقه ای نوظهور بود که برای ادامه حیات خود نیاز داشتند به سلسله اقداماتی دست بزنند و از آنجایی که شبه ارزش های وهابیت با ارزش های متقن اسلامی در تضاد بود، به از بین بردن آثار و سندهای ارزش های اسلام دست زدند.  

وی در و دیوار بقیع، کوچه های بنی هاشم و سایر اماکن مقدس اسلامی را نمادی از سندیت اسلام دانست و تصریح کرد: آثار اسلامی خود گویای این بود که این فرقه کاملا استکباری و استعماری است، بنابراین اینها باید این مسئله را حل می کردند.

این کارشناس مذهبی اضافه کرد: وهابیت برای از بین بردن سندیت اسلام در اولین گام به تخریب بقیع دست زد و ابتدا در سال 1220 قمری اقدام کرد ولی موفق نشد ولی دوباره در سال 1344 هجری قمری توانست بقیع و قبور ائمه را تخریب کند.

شمس الدین با بیان اینکه اینها به زعم خودشان صورت مسئله و سندیت اسلام را پاک کردند، افزود: هر کسی وارد بقیع و کوچه های بنی هاشم می شد انبوهی از سوالات به ذهنشان می آمد که تناسب اسلام با فرقه وهابی چیست و این فرقه چه چیزی برای اثبات دارد؟

وی با بیان اینکه وهابیت برای اثبات خودشان مجبور بودند آن چیزهایی که آنها را نفع می کند اعم از قبرستان بقیع، کوچه بنی هاشم، محل زندگی امیرالمومنین و حضرت زهرا، خانه پیامبر اکرم(ص) را تخریب کنند، ادامه داد: آن اماکنی و بخش هایی را که احیانا نگه داشتند و تخریب نکردند هم دقیقا به نفع خودشان وارونه کردند.

این کارشناس مذهبی با اشاره به اینکه هیچ سند متقن تاریخی مبنی بر اینکه کار آنها رجحان دارد، موجود نیست، اظهار کرد: هیچ مسیحی معتقد نیست مشاهدی که دال بر اثبات مسیحیت می کند را باید خراب کرد و تاکنون هم ندیدیم هیچ یهودی ای برای تخریب مشاهد و اماکن مقدسه خودش اقدام کند حتی هیچ فرقه ای حتی فرقه دروغین نیز به چنین اقدامی دست نمی زنند.

به گفته شمس الدین تخریب هیچ یک از اماکن تاریخی در بین هیچ یک از ملت ها پذیرفته نیست و احمقانه ترین کار این است که آثار باستانی و تاریخی توسط امتی که دارند آنجا زندگی می کنند، تخریب شود.  

وی تصریح کرد: قالب کشورهای مسلمان در مقابل این ماجرای تخریب بقیع ایستادند و برخی کشورها برای انزوا کشیدن حکومت تازه تاسیس سعودی که برای اثبات و دیده شدن خودشان به چنین اقدامی دست زدند، تا یک هفته عزای عمومی اعلام کردند.

این کارشناس مذهبی با بیان اینکه وهابیت از حرم ها که نماد پاکیزگی باطنی هستند و از تجمع مردم در این اماکن مقدسه می ترسند، افزود: اگر اینها می توانستند شکی نیست که مدفن النبی را هم تخریب می کردند و الآن هم اگر دستشان بیاید خود کعبه را هم تخریب می کنند ولی در مقابل امت اسلام توان این کار را ندارند و می ترسند.

شمس الدین، پشت پرده تخریب بقیع را ردپای یهودیت دانست و اظهار کرد: چیزی به عنوان انفکاک بین آل سعود و آل یهود وجود ندارد و اینها دو روی یک سکه هستند.

وی با تاکید بر اینکه ترس از تاثیرات بقیع از گذشته وجود داشته و تاکنون نیز ادامه دارد، بیان کرد: بقیع محل تجمع است و مردم اگر آنجا حضور پیدا کنند و تجمع داشته باشند زورشان زیاد می شود، برای همین نیز وهابیت از این مسئله می ترسند و همچنان بقیع را محاصره کرده اند.

انتهای پیام/ 

http://dana.ir/1494453
ارسال نظر
نظرات