شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان لرستان
ساعت: 13:28 منتشر شده در مورخ: 1398/03/22 شناسه خبر: 1494455
به مناسبت درگذشت "محمدرضا حافظی"
مشق «محرومیت زدایی» روی میز دانش‌آموزان/ بزرگمرد مدرسه‌سازی ایران را بیشتر بشناسیم
محمدرضا حافظی خیر مدرسه‌ساز کشور، 23 سال از عمر خود را صرف مدرسه‌سازی و کارهای خیر کرد و شامگاه سه‌شنبه در سن 88 سالگی دعوت حق لبیک گفت.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا به نقل از سفیر افلاک، بروجرد را به دیار فرزانگان، علما و ادیبان می‌شناسند، شهری که در علم و فرهنگ زبانزد است و از این شهر بزرگ‌مردانی برخاسته‌اند که امروز نامشان به نیکی یاد می‌شود و از افتخارات این شهر هستند.

 

بزرگ‌مردانی چون آیت اله بروجردی(ره)، شهید محمد بروجردی(مسیح کردستان)، آیت اله صاحب زمانی، شهید صارمی، مهرداد اوستا، غلامرضا مولانا بروجردی، سید جعفر شهیدی و حاج محمدرضا حافظی رئیس انجمن خیرین مدرسه‌ساز کشور از این شهر برخاسته و اقدامات بی‌نظیری را درزمینه‌های مختلف علمی، دینی، مذهبی، خبری و مدرسه‌سازی انجام داده‌اند.

 

یکی از بزرگ‌مردان بروجردی حاج محمدرضا حافظی، رئیس انجمن خیرین مدرسه‌ساز کشور بود که شامگاه سه‌شنبه در سن 88 سالگی دعوت حق را لبیک گفت.

 

Image result for ‫حافظی خیر مدرسه ساز کشور‬‎

 

این خیر بزرگ در طول عمر خود مدارس زیادی را در کشور راه‌اندازی کرد و زمینه لازم را برای کسب علم و دانش باهدف توسعه در بخش‌های اقتصادی، سیاسی و اجتماعی کشور فراهم کرد، کم نیستند دانش‌آموزانی که با دستان سخاوتمند خیرین مدرسه‌ساز، انسانیت را مشق هر شبشان کردند و در مسیر فراگیری علم و دانش، بی‌وقفه برای رسیدن به قله‌های پیشرفت تلاش کردند.

 

محمدرضا حافظی در سال 1310 در بروجرد متولد شد و 23 سال از عمر خود را برای کارهای خیر مدرسه‌سازی وقف کرد، برایش روستا و شهر فرقی نداشت، هدفش ایجاد شرایط برای همه دانش آموزان برای کسب علم و دانش بود تا مباد دانش‌آموزی از تحصیل و آموختن علم و دانش بازمانند.

 

Image result for ‫حافظی خیر مدرسه ساز کشور‬‎

 

این خیر مدرسه‌ساز دارای مدرک دکترای مدیریت بود و درزمانی که کشور نیاز به مدارس زیادی داشت، محمدرضا حافظی آستین همت بالا زد و اولین مدرسه را 23 سال پیش در مشهد احداث کرد.

 

اولین خیر مدرسه‌ساز کشور امام خمینی(ره) بود که پس از پیروزی انقلاب اسلامی ایران اولین مدرسه را ساخت و مرحوم حافظی با تأسی از امام(ره) در این سال‌ها مدارس زیادی را احداث کرد.

 

محمدرضا حافظی بعد از فوت پسرش در یک حادثه تصادف، منزلی را که در منطقه جردن برای زندگی آن‌ها خریده بود را فروخت و اولین دبیرستان را در زادگاهش بروجرد به یاد پسرش به نام(دبیرستان حافظی) ساخت و هزاران جوان در این مدرسه مشغول به تحصیل شدند.

 

 

حافظی در این راستا انجمن خیرین مدرسه‌ساز را در کشور راه‌اندازی کرد و امروز 650 هزار خیر مدرسه‌ساز در داخل کشور و هزار خیر در سراسر دنیا در این امر خداپسندانه مدرسه‌سازی دخیل هستند.

 

سال گذشته مراسم بزرگداشتی برای این خیر مدرسه‌ساز در زادگاهش بروجرد برگزار شد و خاطرات این بزرگ‌مرد برای همیشه در ذهن‌ها باقی می‌ماند.

 

روحش شاد و یادش گرامی باد

 

انتهای پیام/

http://dana.ir/1494455
ارسال نظر
نظرات