شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان کرمان
ساعت: 21:20 منتشر شده در مورخ: 1398/03/23 شناسه خبر: 1494568
همه درسهایی که از مقاومت گرفتیم؛
از ایستادگی در مقابل رژیم پهلوی تا اقتدار ملی در برابر استکبار جهانی
مقاومت گوش نوازترین واژه این روزهای ایران اسلامی است که رهبر معظم انقلاب در مرقد مطهر امام راحل آن را بیان کردند و امروز با نگاهی به گذشته مقاومت و پایداری را می توان بیش از پیش در اذهان بیاد آورد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از راه آرمان؛ مقاومت؛ کلید واژه ای که این روزها کمتر کسی است که آن را نشنیده باشد؛ بیان قاطع و با صلابت مقام معظم رهبری به مانند همیشه در مراسم ارتحال بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران حضرت امام خمینی (ره) دلیل دل نشینی این روزهای واژه «مقاومت» است.

بر اساس بیانات مقام معظم رهبری توجه اکید بر این مقوله باید مورد رعایت همگان و به ویژه در شرایط فعلی کشور و قرار گرفتن در گام دوم انقلاب شکوهمند جمهوری اسلامی ایران بایستی مد نظر مسئولان و دولتمران ایران اسلامی قرار گیرد.

سخنان رهبر فرزانه انقلاب نشان می دهد با مقاومت و پایداری هر چه بیشتر و تن ندادن به ذلت و تسلیم در برابر دشمن می توان در جهت اهداف نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران گامی محکم تر از همیشه برداشت.

مقام معظم رهبری در خصوص ضرورت مقاومت در دیدار با جمعی از کارگزاران فرهنگی عنوان کرده اند« این ملت، برای این‌که حیثیّتش و کیان حقیقی و انسانی و اسلامی و انقلابی و فرهنگ ملی‌اش حفظ شود، احتیاج به مجاهدت و مقاومت و ایستادگی در مقابل تهاجم دشمن و تهاجم کردن به نقاط ضعف دشمن دارد. این را خودی ها می توانند بکنند» 21/05/1371

با نیم نگاهی به گذشته در می یابیم اهتمام ورزیدن به مقاومت صرفا محدود به شرایط کنونی نمی باشد؛ کشور ایران مقاومت را در عرصه های گوناگون و در مقاطع زمانی مختلف تجربه کرده است و تاریخ گواه این مطلب می باشد.
از سال 1304 تا 1357 شاهد حکومت رژیم پهلوی در کشورمان بودیم و در مدت یاد شده این رژیم اقدامات متعددی را جهت سلطه غربی ها و از بین بردن اعتقادات مردم انجام دادند؛ در آن زمان امام خمینی (ره) با حضور و مبارزات خود برگ زرینی از مقاومت و پایداری را رقم زدند .

معمار کبیر انقلاب به دلایل اعم از نابودی اعتقادات اسلامی، از بین رفتن استقلال کشور، نقض قانون اسلامی، امتیازات داده شده به غرب، پیوند پنهانی و غیرمستقیم با اسرائیل، هزینه های بیهودۀ تسلیحاتی، فساد رایج در میان بزرگان دولتی، رکود و نابسامانی در بخش کشاورزی، افزایش هزینه های زندگی، کمبود مسکن، گسترش روز افزون حلبی آبادها و شکاف فزاینده میان فقرا و ثروتمندان با رژیم پهلوی مخالف خود را علنی کردند و در این بین شاگردان ایشان و مردم با بصیر و آگاه نیز همراهی کردند و پس از گذشت 53 سال رژیم منحوس پهلوی ساقط شد.

استقامت و حضور همیشه در صحنه مردم ایران تنها به دوران پهلوی برای باز پس گیری میهن، ارزش ها و آرمان های انقلاب اسلامی ختم نمی شود؛ مقاومت و ایثار ایرانیان در هشت سال جنگ تحمیلی که توسط رژیم بعثی عراق به سرکردگی صدام ایجاد شده بود نمونه ای دیگر از ایستادگی و گوش به فرمان بودن مردم نسبت به ولایت است.

امروز که 39 سال از دوران دفاع مقدس می گذرد؛ جنگ نرم، روانی و اقتصادی استکبار جهانی به سرکردگی آمریکا علیه کشورمان نمود بیشتری پیدا کرده است؛ اقدامات آنان را می توان در عرصه های مختلف از ترور شخصیت های هسته ای و علمی برای از بین بردن اقتدار و عزت ملی کشورمان تا پاره کردن برجام و ایجاد تحریم های متعدد اقتصادی برای وادار کردن مجدد به مذاکره نام برد.

در سال های اخیر پس از مذاکرات 1+5 و انعقاد برجام، شاهد عهدشکنی های متداول آمریکا و اعمال تحریم ها بوده ایم و مقامات این کشور تصور می کنند که با بیان کردن مسائل مختلف علیه کشورمان می توانند جوی را هم سو با خود ایجاد کنند اما تاریخ نشان داده که هر زمان دشمنی دشمنان علیه کشورمان نمایان تر شده؛ اتحاد و ایستادگی ملت ایران نیز بیشتر شده است و این مسئله را می توان از حضور پر شود مردم در راهپیمایی های عظیم 13 آبان، 22 بهمن، روز قدس و ... شاهد بود.

انتهای پیام

http://dana.ir/1494568
ارسال نظر
نظرات