شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان خراسان رضوی
ساعت: 16:14 منتشر شده در مورخ: 1398/03/23 شناسه خبر: 1494591
با حضور فعالان رسانه‌ای
نشست تخصصی قرائت رسانه‌ای از بیانیه گام دوم انقلاب برگزار شد
برنامه نشست فعالان رسانه ای با موضو ع قرائت رسانه ای و سایبری از بیانیه گام دوم انقلاب شب گذشته با سخنرانی حجت الاسلام محمدحسن وکیلی استاد حوزه و دانشگاه با حضور جمعی از فعالان این عرصه در مشهد برگزار شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛به نقل از مشهدپیام؛ برنامه نشست فعالان رسانه ای با موضو ع قرائت رسانه ای و سایبری از بیانیه گام دوم انقلاب شب گذشته با سخنرانی حجت الاسلام محمدحسن وکیلی استاد حوزه و دانشگاه با حضور جمعی از فعالان این عرصه در مشهد برگزار شد.

در این نشست ابتدا مقدمه ای در باره بیانیه گام دوم انقلاب به عنوان بیانیه ای راهبردی و با نگاهی تمدنی بررسی و به برخی راهبردهای آن نیز که باید به راهکار وبرنامه عملیاتی تبدیل شود اشاره شد.

در این نشست حجت الاسلام وکیلی در مورد تحقق تمدن نوین اسلامی و برنامه ریزی هایی با افق دید 40 ساله  مواردی را ارائه کرده و تأکید کرد و گفت: باتوجه به اینکه انقلاب اسلامی هدف والا و نوینی دارد اما سابقه و الگویی خاص در طول تاریخ نداشته و در تمام دوران دشمنانی نیز به مقابله با آن برخاسته اند لذا کار دشواری پیش رو داریم.

وی همچنین در ادامه به اقداماتی از جمله فعالیت های رسانه ای اشاره داشتند که بایستی در این مسیر در پازل تمدن اسلامی حرکت کنیم و نگاه حزبی و جزئی نوعی آسیب و دور شدن از اهداف محوب می شود.

در ادامه بررسی راهکارهای رسانه ای با افق دید بلندمدت، چگونگی شکل گیری تمدن اسلامی و نسبت این شکل گیری با رسانه ها صورت گرفت و در این مسیر به باید و نبایدهایی از جمله نرم افزار تمدن اسلامی و اهمیت تولید علم در بخش تمدنی اشاره شد.

در پایان به مباحثی از جمله قدرت توانایی افکار، گام های مهم در فرآیند تثبیت محتوا در افکار عمومی، مطالبه گری و سیاست های تبلیغی و رسانه ای دشمن و عوامل محاصره رسانه ای دشمن نیز پرداخته شد.

انتهای پیام/

 

http://dana.ir/1494591
ارسال نظر
نظرات