شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: بین الملل
ساعت: 18:12 منتشر شده در مورخ: 1398/03/23 شناسه خبر: 1494638
سخنگوی کاخ سفید روز پنج‌شنبه اعلام کرد دولت متبوعش حادثه انفجار دو نفتکش در دریای عمان را بررسی می‌کند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از شبکه خبری بلومبرگ، «سارا سندرز» سخنگوی کاخ سفید روز پنج‌شنبه در واکنش به حادثه انفجار دو فروند کشتی نفتکش در دریای عمان اعلام کرد که آمریکا در حال بررسی این حادثه است.

سخنگوی کاخ سفید طی یک ایمیل به بلومبرگ اعلام کرد: «ما از گزارش‌های منتشر شده در مورد حمله به کشتی‌ها در خلیج عمان آگاهیم. دولت آمریکا اکنون در حال کمک‌رسانی است و همچنان به ارزیابی اوضاع ادامه خواهد داد.»

 پیش از ظهر امروز دو کشتی نفتکش شامل نفتکش «Front Altair» که با پرچم جزایر مارشال متعلق به نروژ از قطر «اتانول»‌ بارگیری کرده بود و نفتکش «Kokuka Courageous» که با پرچم پاناما از «الجبیل» عربستان به مقصد سنگاپور، محموله «متانول»حمل می کرد، دچار حادثه شدند که بنا بر ادعای رسانه‌های غربی هدف حمله قرار گرفته اند.

«الله‌مراد عفیفی‌پور» مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان با اعلام جزییاتی از حادثه آتش سوزی دو فروند نفتکش خارجی عبوری در دریای عمان گفت 44 نفر دریانورد خارجی با هماهنگی MRCC بندر شهید رجایی نجات یافته‌اند.

وی تأکید کرد که برخلاف شایعات منتشر شده از سوی برخی رسانه‌ها، هیچکدام از دو نفتکش حادثه دیده در دریای عمان تاکنون غرق نشده اند.

http://dana.ir/1494638
ارسال نظر
نظرات